بیانیه سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص روز جهانی مقاومت و سالگرد شهادت سردار دل‌ها

بیانیه سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص روز جهانی مقاومت و سالگرد شهادت سردار دل‌ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص روز جهانی مقاومت و سالگرد شهادت سردار دل‌ها بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه‌ای در ادامه آمده است:

« كُونُوا قَوَّامِينَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ…» (آیه ۸ سوره مائده)

"شهادت سلیمانی یک حادثه تاریخی است، یک حادثه‌ معمولی نیست که از یاد تاریخ برود؛ این در تاریخ ثبت شد به‌عنوان یک نقطه‌ روشن و شهید سلیمانی هم قهرمان ملت ایران شد و هم قهرمان امت اسلامی شد" مقام معظم رهبری

مترسک دروغین استکبار جهانی در همراهی و همنوایی با جنایتکاران، در سحرگاه ۱۳ دی­ماه دست به جنایتی هولناک زد که ننگ آن تا ابد باقی خواهد ماند. ۱۳ دی‌ماه سال ۱۳۹۹ اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج "قاسم سلیمانی" فرماندهی بی­نظیر، شجاع و فداکار است که چهار دهه عمر با برکت خود را در دفاع از عزت، اقتدار و امنیت ملت بزرگ ایران، مظلومان جهان به‌ویژه کشورهای اسلامی و محور مقاومت صرف کرده و سرانجام در راه اعتلای اسلام، قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جان خویش را به پیشگاه حضرت حق و به تأسی از سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فدا کرد.

۱۳ دی‌ماه هم‌زمان با سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج "قاسم سلیمانی" که به روز جهانی مقاومت" در تقویم ثبت‌شده روزی متفاوت از سایر روزهاست؛ سردار سلیمانی نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی بود که زندگی‌ خود را برای مبارزه با ظالمان و دفاع از مظلومان اختصاص داد.

دشمن باید بداند «امروز همه ملت شریف ایران و همه مبارزان جبهه مقاومت، سردار سلیمانی هستند» و با شهادت این سردار الهی، نه‌تنها آتش مبارزه کم‌فروغ نخواهد شد بلکه انگیزه‌های جهاد، شهادت و مقاومت پررنگ‌تر از گذشته ادامه خواهد یافت. آمریکای جنایتکار نمی‌داند که ملت ایران کانون رویش حاج قاسم‌هاست و هزاران جوان مستعد و مصمم در مسیر حاج قاسم قرار خواهند گرفت و ذره‌ای به اراده مقاومت و مبارزه با تروریسم خللی وارد نخواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی مولود انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و پرچم‌دار بصیرت، حضرت فاطمه(س)، یاد و خاطره شهیدان سردار سپهبد حاج "قاسم سلیمانی"، "ابومهدی المهندس" و دیگر همراهان شهیدش را گرامی می­‌دارد؛ تقارن اولین سالگرد شهادت اسطوره جهاد و مقاومت فرزند رشید ایران، سرباز مخلص اسلام، قرآن و ولایت، محبوب دل مظلومان جهان سردار شهید حاج "قاسم سلیمانی" با اربعین شهادت دانشمند برجسته و ممتاز هسته­ای و دفاعی کشور دکتر "محسن فخری زاده" اعلام می­نماید که خون این شهیدان گلگون­ کفن در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می­‌تواند راهبردی جدید در مواجهه با استکبارستیزی، اعتلای اسلام و مسلمین و تعالی و استقلال و عزت ایران اسلامی باشد؛ حاج قاسم تنها به ملت ایران تعلق نداشت از این رو دست­‌های منتقم امت اسلامی و مظلومان جهان انتقام این خون‌های پاک را از آمریکای جنایتکار خواهد گرفت و دشمنان بدانند، ملتی که شهادت دارد، هرگز اسارت ندارد و راه روشن شهدا توسط جوانان برومند ایران اسلامی پرقدرت ادامه خواهد داشت.

احمد حیدری

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه


دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم در سال 1383 در یک فضا در درون شهر راه اندازی و تاسیس گردید و در حال حاضر در یک محیط مستقل به وسعت ۳۰ هکتار و در فاصله 5 کیلومتری شهر دیلم واقع شده است که در مرز استان های بوشهر، خوزستان وکهگیلویه و بویر احمد می باشد. در حال حاضر در این واحد دانشگاهی حدود 1000 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند. این واحد دانشگاهی با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و سالن اجتماعات مجهز ، محیطی مناسب را برای تحصیل دانشجویان فراهم نموده است.