اردوی هلال معرفت رضوی نمونه یک کارگاه عملیاتی و مهارت آموزی است
1398/05/12

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه برگزاری اردوی کانون‌های دانشجویی هلال احمر گفت: اردوی هلال معرفت رضوی نمونه یک کارگاه عملیاتی و مهارت آموزی است.

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در حاشیه برگزاری اولین اردوی هلال معرفت رضوی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور گفت: مهارت آموزی دانشجویان کانون‌های هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی در چنین اردوهایی موجب ایجاد فرصت‌های اشتغال و کارایی در دوران دانش‌آموختگی خواهد شد.

وی با اشاره لزوم ایفای نقش دانشجویان در حوزه‌های مختلف افزود: زمينه‌های معرفتی از ویژگی‌های برتر اردوهای توانمندسازی دانشجویان به‌شمار می‌رود. تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، زندگی در عصر حاضر، محافل انس با قرآن و زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) ازجمله پیوست‌های فرهنگی این اردو است که به‌صورت ویژه به آن پرداخته می‌شود تا مقوله ارتقای معرفتی نیز هم راستا با مفاهیم مهارت آموزی محقق شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه‌ واحد نیشابور که میزبانی اردوهای فرهنگی و معرفتی را تاکنون برعهده گرفته‌اند، در تمامی مباحث باقدرت ظاهر شده‌اند، جمعیت هلال احمر کشور و استان خراسان رضوی نیز در برپایی این اردو و اجرای مانور همکاری صمیمانه‌ای داشته است.

کلانتری خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان جوانان و دانشجویی جمعیت هلال احمر و جدیت دانشگاه آزاد اسلامی این اردو به معنای واقعی کلمه به یک کارگاه عملیاتی و مهارت آموزی تبدیل شده است که تدوام این همکاری در اردوهای نیز پیش‌بینی می‌شود.