حرکت در مسیر ارزش‌های انقلابی و اسلامی مورد توجه مدیریت دانشگاه آزاد بوشهر
1398/05/12

رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر مطرح کرد:
حرکت در مسیر ارزش‌های انقلابی و اسلامی مورد توجه مدیریت دانشگاه آزاد بوشهر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: حرکت در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی در مدیریت جدید دانشگاه بسیار مورد تأکید است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در نشست کارکنان حوزه حراست و حفاظت فیزیکی واحدها و مراکز دانشگاه‌های آزاد اسلامی این استان که با محوریت نحوه عملیاتی‌کردن دستورالعمل شورای آراستگی برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با پسوند اسلامی متولد شده است، اظهار کرد: قطعاً انتخاب این پسوند برای یک مرکز آموزشی در کشور، وجهه جذابی برای جلب نظر نیست؛ بلکه متضمن اهداف و رسالت‌های مهمی برای دانشگاه از همان بدو تأسیس بوده است که این پسوند وزین مؤید این امور مهم است.

وی با بیان اینکه حرکت در مسیر ارزش‌های انقلابی و اسلامی در مدیریت جدید دانشگاه بسیار مورد تأکید است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد تا در راستای تعمیق و تجلی ارزش‌های دینی و انقلابی گام‌های بسیار جدی، جدید و اثرگذاری برداشته شود.

دبیر هیأت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به تشریح وظایف اعضای جامعه در بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب مطرح کرد: باید با این درک عمیق رهبر فرزانه انقلاب، هماهنگ و همسو باشیم و در عمل نشان دهیم که این ارزش‌ها هرگز کهنه و فراموش نخواهد شد و همانند نخستین روزهای انقلاب اسلامی این رویکرد دینی و الهی، متجلی و متبلور است.

عبدالهی با بیان اینکه اجرای قوانین نیازمند آگاهی از فلسفه آموزشی آن دارد، یادآور شد: باید قانون را برای پذیرنده تشریح و ابعاد مثبت آن را تبلیغ کنیم تا مسئولانه در مسیر صحیح اقناع و التزام او عمل کنیم.

انسیه ماهینی رئیس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه عفاف و حجاب در امر به معروف و نهی از منکر، این موضوع را فراجنسیتی دانست و بر لزوم همکاری همه‌جانبه در صیانت از این فریضه مهم اسلامی تأکید و تصریح کرد: تذکر و واکنش هدایت‌گرایانه نسبت به مسئله بی‌حجابی یک وظیفه شرعی و همگانی است که باید در تشویق و ترغیب دیگران به این وظیفه دینی بهترین گزینه و روش انتخاب شود.
در این جلسه مصادیق کاربردی و عملیاتی دستورالعمل آراستگی به صورت مجزا برای کارکنان خواهر و برادر تشریح و مقرر شد برگزاری جلسات توجیهی کارکنان حراست توسط کارشناسان مسائل فرهنگی به صورت متوالی و مستمر انجام پذیرد.