۳۰ سال سعی شد یاد امام از یادها برود اما حرکت‌ دشمن نتیجه نداد
1398/03/14

امام خامنه‌ای فرمودند: ۳۰ سال است از طرف دشمنان گوناگون سعی شده تا یاد امام خمینی(ره) از یادها برود اما حرکت‌های دشمنان و بعضاً افراد غافل نتیجه نداشته است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) عصر امروز در حرم مطهر ایشان با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری و عموم مردم عزادار و شیفته بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی آغاز شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم فرمودند: در این ۳۰ سال تلاش‌های زیادی صورت گرفته است برای اینکه یاد و نام امام(ره) کمرنگ شود، شیطنت‌های زیادی صورت گرفته است برای اینکه اصول امام، فکر امام، راه امام در اداره کلان جمهوری اسلامی ایران نادیده گرفته شود، سعی شده است جاذبه بی‌نظیر امام بزرگوارمان کمرنگ بشود، ۳۰ سال است از طرف دشمنان گوناگون و از طرف بعضاً افراد غافل این تلاش‌ها صورت می‌گیرد، اما واقعیت تماماً عکس خواسته مخالفان و دشمنان جریان پیدا کرده است و جاذبه امام(ره) نه فقط کاسته نشده، بلکه حتی امتداد بیشتری هم پیدا کرده است؛ یک نشانه آن همین اجتماع امروز است.

ایشان فرمودند: امام(ره) انسانی بود شجاع، باحكمت، باتدبیر، پارسا، پرهیزگار، دلبسته‌‌ به خدای بزرگ و دلباخته‌ ذكر الهی. حامی مظلوم و استكبار‌ستیز بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: هر کجا ایستادگی کردیم توانستیم پیش برویم و هر جا تسلیم شدیم و طبق میل طرف مقابل حرکت کردیم ضربه خوردیم‌ و مثال‌های واضحی وجود دارد‌. هزینه سازش، هزینه تسلیم، هزینه عدم مقاومت از هزینه مقاومت به مراتب بیشتر است.