نشست تخصصی «تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشگاهیان در تحقق آن»
1398/03/14

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر دیلم برگزار شد:

نشست تخصصی " تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشگاهیان در تحقق آن "

 نشست " تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشگاهیان در تحقق آن " برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندردیلم، نشست " تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشگاهیان در تحقق آن " برگزار شد.

این مراسم که با سخنرانی حضرت حجه الاسلام والمسلمین سعیدی پور برگزار گردید ایشان فرمودند: بیانیه گام دوم انقلاب بیشتر شامل تأکید بر شعارهای اولیه انقلاب اسلامی و ضرورت تحقق آنها می باشد و مقام معظم رهبری در پیام هایی بر ضرورت تفسیر و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کردند و فرمودند بیانیه گام دوم انقلاب باید گفتمان عمومی در دانشگاه ها شود .

 

حجت‌الاسلام سعیدی پور، در بخش دیگر سخنان خود به تحلیل و تفسیر معنای " گفتمان عمومی " پرداخت و افزود : گفتمان عمومی ، ادبیاتی است که در یک محیط باید آنقدر تکرار شود که تبدیل به باور عمومی یک جامعه شود. البته باید توجه داشت که بیانیه گام دوم انقلاب ۴۰ سال آینده را ترسیم می‌کند و نیاز است همه موارد آن مورد بررسی جدی قرار گیرد و در این زمینه باید به طور مفصل نشست ها و کارگاه های مختلف در دانشگاه‌ها برگزار شود .

 

 

ایشان تصریح کرد : جهت رسیدن به غایت و نهایت انقلاب که تمدن سازی اسلامی و بسترسازی ظهور حضرت مهدی ارواحنا فداه می باشد، لازم است که ما از 5 مرحله پیش رو که شامل انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در نهایت تمدن اسلامی برسیم، که البته با پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 57 مرحله انقلاب اسلامی و پس از آن از مرحله نظام اسلامی عبور کرده ایم اما باید سعی کنیم دولت اسلامی و به تبع آن جامعه اسلامی را بتوان رقم زد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود به بحث " تمدن اسلامی " اشاره و افزود: طبق بیانیه گام دوم انقلاب ما در سال ۲۰۵۹ باید " تمدن اسلامی " را بنا کرده باشیم.

 

هر تمدنی به یک سری الزامات نیاز دارد که انقلاب ما این الزامات را در نظریه تمدن نوین خود دارد و این یک بیانیه زمینه ساز است که برای قیام آخرالزمان زمینه را فراهم می کند .

 

حجت الاسلام سعیدی پور در بخش دیگری از سخنان خود جامعه فعلی و امروزی ما را دارای سه لایه برشمردند. لایه اول لایه نصرت، افرادی که در این لایه حضور دارند از اطاعت  تمام کمال از ولی جامعه  برخوردارند و به نوعی یاور و ناصر ولی امر مسلمین در سایر جهات هستند، ایشان شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس را از جمله افراد در لایه نصرت برشمردند.

لایه دوم لایه اطاعت، که آندسته از افرادی که گوش به فرمان ولی جامعه هستند و فرمایشات رهبری برای آنها ارزش و اعتبار دارد را در این لایه دسته بندی فرمودند. اما لایه سوم که لایه خاکستری جامعه نام دارد را افرادی تشکیل می دهند که تعارضی با انقلاب و رهبری نداشته و هرجا مبانی انقلاب و منویات رهبری در راستای اهداف و نظرات آنها باشد تبعیت دارند. ایشان بخش عمده ای از افراد جامعه را مشمول لایه سوم دانسته و اظهار داشتند تا زمانیکه لایه خاکستری جامعه اطاعت و فرمانبرداری همه جانبه از رهبری امت را دارا نباشند نمی توان به جامعه اسلامی رسید.

در پایان ایشان آگاهی بخشی را مهمترین وظیفه دانشگاهیان در مورد بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد.

گفتنی است این نشست بمناسبت 14 خرداد سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران امام امت رحمه الله علی