دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دو تفاهم نامه همکاری امضا کردند
1397/09/07
دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور حمایت از توسعه ثبت پتنت و همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور دو تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم نامه هایی با عنوان «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» و «حمایت از توسعه ثبت اختراع بین المللی» را با دکتر علی مرتضی بیرنگ قائم­ مقام در امور بین الملل و رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست­ جمهوری و دکتر مهدی الیاسی معاون سیاست­ گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کرد.

دکتر رنجبر در این نشست با قدردانی از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: حمایت معنوی همواره مهم­ تر از حمایت مادی است و بدون شک با اجرایی شدن این تفاهم نامه ها، اتفاقات خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقای علمی رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت از ثبت پتنت ها گفت: مقرر شده براساس این تفاهم نامه؛ 90درصد حمایت از ثبت پتنت ها توسط دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گیرد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اجرایی شدن این تفاهم نامه، به محققان، پژوهشگران و اساتید دانشگاه کمک می کند تا در این حوزه و برای ثبت پتنت های خود دغدغه نداشته باشند.

دکتر رنجبر با اشاره به امضای تفاهم نامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» گفت: یکی از سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقای کیفیت علمی دانشگاه است. بر این اساس و با اجرایی شدن این تفاهم نامه، می توانیم از توان و پتانسیل کارآفرینان خارج از کشور در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنیم. این موضوع به ارتقای کیفیت علمی دانشگاه نیز منجر خواهد شد.