آمار بازدید سایت
بازدید امروز :
92
بازدید دیروز :
566
بازدید کل :
141793
اخبار سایت

در این بازدید فرماندار شهرستان دیلم و اعضای شورای شهر دیلم با همراهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم از نزدیک در جریان برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته جهت برگزاری امتحانات قرار گرفتند.

دکتر نیک بخش رئیس این واحد آموزشی نیز در این بازدید با بیان گزارشی از امکانات و رشته‌های موجود، فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی و همچنین آمار دانشجویان، طرح و برنامه‌های در دست اقدام این دانشگاه در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی را تشریح کرد و خواستار همکاری و مساعدت همه دستگاه‌ها به‌ ویژه فرمانداری و شورای شهر جهت توسعه کمی و کیفی دانشگاه شد.

1397/10/26 اطلاعات بیشتر ...


قابل توجه دانشجویان گرامی
امتحان نظریه های مدیریت دولتی با مشخصه 266 روز 24 دیماه به ساعت 13 همان روز انتقال یافت.

1397/10/21 اطلاعات بیشتر ...


به اطلاع می رساند
با توجه شرایط جوی و مسافت طولانی برخی دانشجویان، جهت رفاه حال دانشجویان گرامی، تمامی امتحانات پایان ترم از ساعت 9 صبح به ساعت 10 صبح تغییر پیدا کرده است.
این تغییر شامل تمامی امتحانات پایانی این ترم در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر دیلم می شود.

1397/10/14 اطلاعات بیشتر ...


هوالباقی

با نهایت تأسف و اندوه درگذشت فقیه عالیقدر و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی شاهرودی (رضوان اله علیه) را به عموم ملت ایران و شما دانشجویان گرامی تسلیت عرض می نمائیم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر دیلم

1397/10/05 اطلاعات بیشتر ...


هوالباقی

حادثه غم انگیز و مصیبت بار جان باختن چند تن از دانشجویان عزیز دانشگاه آزاد اسلامی و زخمی شدن تعدادی دیگر از این عزیزان در حادثه واژگونی اتوبوس موجب تأثر و تألم جامعه دانشگاهی گردید.

لذا ضمن عرض تسلیت به خانواده های ارجمندشان و جامعه علمی کشور رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان و شفای عاجل مصدومان را از خداوند بزرگ مسئلت داریم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر دیلم

1397/10/05 اطلاعات بیشتر ...


دکتر کلانتری تأکید کرد

استفاده از تمامی ظرفیت های دانشگاه برای عملکرد انقلابی در حوزه فرهنگی

پنجمین نشست شورای هماهنگی مسئولان کمیته های تخصصی و معاونان فرهنگی دانشجویی مراکز استان ها و واحدهای جامع و مستقل دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در پنجمین نشست شورای هماهنگی مسئولان کمیته های تخصصی و معاونان فرهنگی دانشجویی مراکز استان ها و واحدهای جامع و مستقل دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تشکر از زحمات خالصانه این عزیزان که با احساس مسئولیت و دغدغه مندی موجب تثبیت و رشد و نمو شجره طیبه فرهنگ دینی و انقلابی در واحدهای سراسر کشور شده اند، هدف از تشکیل این نشست را بررسی و تبادل نظر درباره راهکارهای عملیاتی سند چشم انداز فرهنگی، آیین‌نامه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری، برنامه های جاری و مصوب به ویژه جشن های معنوی ازدواج دانشجویی، نظارت و ارزیابی فعالیت های فرهنگی و دانشجویی واحدهای سطح کشور برشمرد.

وی افزود: این نشست به لحاظ کمی و کیفی، بسیار مطلوب بود و در آن نقاط قوت و ضعف فعالیت های معرفتی، فرهنگی و تشکیلاتی اداره های کل معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، بررسی و مرور شد که به تسهیل امور و برنامه ها در واحدهای دانشگاهی کمک خواهد کرد.

دکتر کلانتری خاطرنشان کرد: عملکرد مطلوب و انقلابی در حوزه فرهنگی، هم مطالبه مقام معظم رهبری و هم مورد تاکید دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است و برای تحقق این امر از تمامی ظرفیت های موجود در ستاد و صف استفاده خواهیم کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برای وصول به اهداف و راهبردهای سند جامع و آیین نامه آراستگی فرهنگی دانشگاه از همکارانی که در خط مقدم جبهه فرهنگی انقلاب حضور دارند، خواست بر کار تبیینی و معرفتی تمرکز کنند و در این مسیر از توان شبکه استادی و دانشجویی دغدغه مند دانشگاه به ویژه اعضای گروه های معارف اسلامی و دانشجویان مومن و انقلابی نهایت استفاده صورت گیرد.

1397/10/01 اطلاعات بیشتر ...


جشن بزرگ ازدواج دانشجویی
دانشجویانی که تاریخ عقد آنها از مورخه 1/1/96 لغایت 1/9/97 می باشد جهت شرکت در این مراسم به سایت ezdevaj.nahad.ir/97 مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
ضروری است پس از ثبت نام در سایت مدارک ذیل را به امور دانشجویی تحویل نمایند.
ا- اصل صدور عقدنامه 2- اصل شناسنامه زوجین 3- اصل کارت ملی زوجین

1397/09/28 اطلاعات بیشتر ...


به مناسبت هفته پژوهش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر دیلم مصاحبه ای با جناب آقای صداقت مسئول پژوهشی و آموزشی دانشگاه ترتیب داده که توجه شما را به آن جلب می نمایم

 • ضمن تبریک هفته پژوهش به نظر شما برگزاری هفته پژوهش و فناوری چه تاثیری در تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه دارد؟ ایام پیشرو، ایام پژوهش و ارج نهادن به جایگاه پژوهشگران و محققان عرصه دانش می باشد و همانطور که اطلاع دارید هفته آخر آذرماه به عنوان هفته پژوهش نامگذاری شده و هرسال در این هفته طی مراسم و برنامه های ویژه،  هفته پژوهش گرامی داشته می شود . معمولا هرسال درایام هفته پزوهش بازدید های از مراکز صنعتی به عمل می آید . برگزاری نمایشگاه پژوهشی در این ایام باعث آشنایی هرچه بیشتر حامیان، فناوران و ذینفعان باهم دیگر می شود و این امر به توسعه صنایع با کاربرد فناوری و رویکرد های جدید  و ارائه محصولات با کیفیت بالاتر می شود. برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی باعث ایجاد انگیزه جهت راه اندازی یک کسب وکار و یا همکاری با یک مرکز درحوزه صنعت و یا مواردی دیگر می شود.

 

 • به نظر شما نقش پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان چیست؟ همانطور که استحضار دارید مراکز رشد و واحدهای فناوری در واقع نقطه آغازین برای حمایت مادی و معنوی و ایجاد انگیزه در پژوهشگران می باشد ویکی از بهترین و مطمئن ترین بخش هایی هست که می تواند در پیشینه و اهداف پژوهشی محققان تاثیر گزار باشند . هم چنین یکی از راه های موثر ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت و دولت که درکشور ما نیز مورد اهمیت است، اهمیت دادن به مراکز رشد پارک های علم و فناوری می باشد که در حال حاضر نیز این همکاری سه جانبه بین دانشگاه و صنعت و دولت بسیار حائز اهمیت می باشد و در همین راستا که هر ساله اولویت های پژوهشی موسسات و ارگان های دولتی و صنعتی به دانشگاه معرفی می شوند و طرح پایش (پژوهش اثرگزار یکپارچه شبکه ای ) در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شده است و این جدای از فعالیت های مرکز رشد و پارک ها می باشد که در واقع همه این قسمت ها در جهت تبدیل ایده به عمل و تجاری شدن محصول و ایجاد شرکت های دانش بنیان و بکار گیری درحوزه صنعت می باشد.

 

 • چه راه کارهای عملی برای گسترش امر پژوهش جهت حل مشکلات کشور پیشنهاد می کنید؟ پژوهش به عنوان فعالیتی منسجم برای رسیدن به شناخت روشن تر از مفاهیم به شمار میرود و در گسترش مرزهای دانش بسیار تاثیر گزار هست از این رو نیاز هست محققان و پژوهشگران با دقت نظر مسائل و موارد پیرامون خود را بررسی نموده و بهترین راه کار اجرایی را ارائه دهد. اهمیت پژوهش و ضرورت انجام آن در جامعه موجب شد تا به منظور گسترش روحیه پژوهشگر و ارج نهادن به مقام پژوهشگر در سال های قبل روز 25 آذر در تقویم جمهوری به عنوان روز پژوهش نامگذاری شود و از سال 1379 هفته آخر آذر ماه به نام " هفته پژوهش " نامگذاری شده است.

 

 • با توجه به این که شما عضو کمیته برگزاری هفته پژوهش استان بوشهر هستید بفرمائید برنامه های دانشگاه در هفته پژوهش کدامند؟ در این ایام پژوهش مراسم گرامی داشت هفته پژوهش در واحد ها برگزار میگردد. همچنین کارگاه پژوهشی، سخنرانی اعضا هیات علمی، بازدید، مسابقات دانشجویی، مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشجویی، کارمند و هیات علمی برگزار میگردد

1397/09/24 اطلاعات بیشتر ...


 

1397/09/18 اطلاعات بیشتر ...


دکتر مقدم فر:

برنامه دانشگاه آزاد اسلامی مسئله‌محوری به جای آموزش‌محوری است

رئیس دفتر نظارت فرهنگی و دانشجویی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برنامه دانشگاه آزاد اسلامی، مسئله‌محوری به‌جای آموزش‌محوری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد کرمانشاه، دکتر حمیدرضا مقدم‌فر در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در جمع هیأت رئیسه این دانشگاه، هدف از این بازدید را ارتقا و کمک به واحدهای دانشگاه دانست و گفت: این بازدیدها برای کم‌کردن فاصله صف و ستاد در دانشگاه و سپردن برخی امور به واحدهای دانشگاهی در راستای ارتباط بیشتر با سازمان مرکزی صورت می‌گیرد.

وی با تأکید بر حرکت تازه دانشگاه آزاد اسلامی مطابق با انتظارات مقام معظم رهبری و حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی در مسئولیت هیأت امنا و هیأت مؤسس به سمت تحول علمی، فرهنگی و پژوهشی همراه با ارتقای همه‌جانبه افزود: افق نگاه مدیران دانشگاه حرکت به سمت تحول همه‌جانبه بوده که پیش‌نیاز این حرکت، ارتقای فرهنگی است.

 

مشاور فرهنگی رئیس هیأت امنا و هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در تلاش هستیم با تغییر شرایط گذشته که باعث آسیب به بخش فرهنگی و اسلامی دانشگاه شده با تعهد اسلامی دانشگاه که پسوند اصلی آن نیز هست در راستای ارتقای فرهنگی به‌عنوان زیرساخت در کنار سایر شرایط علمی و پژوهشی اقدام کنیم.

مقدم‌فر حضور افراد مؤمن و انقلابی در دانشگاه اسلامی را ضروری دانست و تصریح کرد: دغدغه ائمه جمعه و مؤمنان در همه شهرها این است که دانشگاه آزاد اسلامی قبل از وجهه علمی، دارای تأثیرات فرهنگی باشد و در این دوره از دانشگاه در راستای تحول فرهنگی در کنار سایر دستورالعمل‌های مورد نیاز، اصلی‌ترین شاخص تحول، استفاده از استادان مؤمن، انقلابی و متدین است،. در همین راستا استادانی که دارای شرایط غیراسلامی و جهت‌دار در دانشگاه باشند، جایگاهی نخواهند داشت و این نگاه برای مدیران و کارکنان نیز مورد انتظار است.

وی مسجد را شاخص موفق فرهنگی یک مدیر دانشگاهی دانست و اظهار کرد: اگر مسجد یک دانشگاه که خانه خدا و مهم‌ترین پایگاه فرهنگی است، آباد باشد، مدیریت آن مجموعه در راستای حرکت فرهنگی مناسب به پیش می‌رود و این مقدمه ارتقای فرهنگی و پس از آن ارتقای علمی، پژوهشی و سیاسی است.

رئیس دفتر نظارت فرهنگی و دانشجویی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، قطب‌شدن دانشگاه از لحاظ علمی را اصلی‌ترین برنامه پیش‌رو برای دانشگاه بیان کرد و گفت: ارتقای علمی دانشگاه باید به سمت برند‌سازی و گزینه اول دانشجویان در آینده باشد و در این راستا جدای از فعالیت‌های فرهنگی، علمی و پژوهشی، مسئله‌محور و موضوع‌محور بودن دانشگاه به‌جای آموزش‌محور بودن است.

1397/09/09 اطلاعات بیشتر ...


دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور حمایت از توسعه ثبت پتنت و همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور دو تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم نامه هایی با عنوان «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» و «حمایت از توسعه ثبت اختراع بین المللی» را با دکتر علی مرتضی بیرنگ قائم­ مقام در امور بین الملل و رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست­ جمهوری و دکتر مهدی الیاسی معاون سیاست­ گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کرد.

دکتر رنجبر در این نشست با قدردانی از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: حمایت معنوی همواره مهم­ تر از حمایت مادی است و بدون شک با اجرایی شدن این تفاهم نامه ها، اتفاقات خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقای علمی رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت از ثبت پتنت ها گفت: مقرر شده براساس این تفاهم نامه؛ 90درصد حمایت از ثبت پتنت ها توسط دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گیرد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اجرایی شدن این تفاهم نامه، به محققان، پژوهشگران و اساتید دانشگاه کمک می کند تا در این حوزه و برای ثبت پتنت های خود دغدغه نداشته باشند.

دکتر رنجبر با اشاره به امضای تفاهم نامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» گفت: یکی از سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقای کیفیت علمی دانشگاه است. بر این اساس و با اجرایی شدن این تفاهم نامه، می توانیم از توان و پتانسیل کارآفرینان خارج از کشور در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنیم. این موضوع به ارتقای کیفیت علمی دانشگاه نیز منجر خواهد شد.

1397/09/07 اطلاعات بیشتر ...


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد سمنان، دکتر محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در گردهمایی بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان گفت: مهم‌ترین رسالت بسیج صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است. بسیج یکی از بی‌نظیرترین نهادهای مردمی و جزو اقدامات ارزشمند حضرت امام(ره) است. بنیان بسیج تفکر است؛ تفکر و نگرشی که بر خواسته از عقلانیت و وحدانیت است.

دکتر هاشمی بسیج را یک‌ نهاد فراجناحی دانست و خاطرنشان کرد: نگاه بسیج به احزاب، نگاهی ارزشی است و بسیجیان با روحیه خاص خود در تمام عرصه‌ها پای‌کار هستند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در طول چهل سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی، همیشه بسیجیان خار چشم دشمنان بوده‌اند و با روحیه بسیجی و نگاه و تفکر انقلابی، کشور را از توطئه‌های گوناگون دشمنان نجات دادند.

دکتر محمد روحانی مقدم معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان نیز در این گردهمایی از تشکیل شورای هماهنگی بسیج واحد سمنان خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این شورا ایجاد هماهنگی و اتحاد بیشتر بین بسیج دانشجویان، استادان و کارکنان است.

وی تأکید کرد: بسیجیان با حفظ بصیرت و دانایی، تمام تلاش خود را برای یاری‌رساندن به انقلاب اسلامی به‌ کار گیرند.

1397/09/07 اطلاعات بیشتر ...


طرح پایش آزاد (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای) صبح امروز با حضور رئیس هیات موسس و هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، طرح پایش آزاد (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای) صبح امروز با حضور دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، جمعی از مدیران، روسای استان‌ها، اساتید و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

در مراسم رونمایی از طرح پایش آزاد، دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری توضیحاتی درخصوص این سامانه ارائه کرد و دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح طرح پایش آزاد (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای)، گفت: ایجاد شبکه تحقیق، یکی از اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است و با رونمایی از این طرح، پشتوانه نرم‌افزاری ایجاد شد تا همه اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، صنعتگران و پژوهشگران سراسر کشور بتوانند در قالب نظام موضوعات به یکدیگر متصل شوند.

وی با بیان اینکه طرح پایش آزاد کار خود را با 8 برنامه علمی آغاز می‌کند، اظهار داشت: در نظر داریم تعداد برنامه‌های علمی را به 40 برنامه ارتقا دهیم. در مدت اجرای آزمایشی این طرح، 112 استاد، 155 دانشجو و 174 پژوهشگر به سامانه مراجعه و موضوعات خود را انتخاب کردند. یکی از ویژگی‌های طرح پایش آزاد این است که صنعتگران و متخصصان در حوزه‌های مختلف کاری می‌توانند در کنار اساتید دانشگاهی به عنوان استاد مشاور به دانشجویان و پژوهشگران کمک کنند.

همچنین دکتر علی اکبری مسئول دبیرخانه برنامه های علمی در این مراسم گفت: طرح پایش آزاد (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای) سامانه یکپارچه ای است که قرار است تمامی پروپوزال‌های دانشگاه آزاد اسلامی در آن ارائه و موضوعات پژوهشی که اولویت‌های کشور است، به اساتید و دانشجویان معرفی شود.

دانشجویان و پژوهشگران می‌توانند با مراجعه به این سامانه از بین 5 هزار و 369 عنوان موضوع تحقیقاتی، موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنند.

1397/09/07 اطلاعات بیشتر ...


معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در جهت ارتقاء کیفیت، انسجام بخشی و استاندارد کردن فعالیت های آموزشی 5 سامانه مهم در معاونت آموزشی تدوین و راه اندازی شده است.

دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به راه اندازی 5 سامانه مهم در معاونت آموزشی دانشگاه،گفت: سامانه های جذب هیات علمی، اطلاعات هیات علمی، ساماندهی اساتید حق التدریس، نظارت و ارزیابی، کمیسیون موارد خاص آموزشی "سیماد" و سجاد در جهت ارتقاء کیفیت تدوین و راه اندازی شده اند.

سامانه جذب هیات علمی

وی در توضیح سامانه جذب هیات علمی خاطرنشان کرد: فراخوان جذب 97 اعضای هیات علمی در قالب این سامانه به نشانیhttps://sajed.iau.ir فعال و ثبت نام داوطلبان تا پایان آبان ماه 97 انجام شد که هم اکنون مرحله ارزیابی کلی شرایط متقاضیان شروع شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در این سامانه امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان نیز فراهم شده بود، تصریح کرد: به زودی و بعد از بررسی شرایط در هیات مرکزی جذب دانشگاه از طریق این سامانه، اطلاعات داوطلبان به هیات های اجرایی جذب استان ها منتقل خواهد شد.

سامانه اطلاعات هیات علمی

دکتر رهایی با بیان اینکه در سامانه اطلاعات هیات علمی به نشانی https://sahem.iau.ir اطلاعات کامل اعضای هیات علمی به طور جامع درج شده و قابل دسترسی است، گفت: امکان دسترسی به اطلاعات تحصیلی و علمی، فعالیت آموزشی از نظر تعداد کلاس و درس و واحد درسی و فعالیت تحقیقاتی از طریق این سامانه فراهم شده است.

وی افزود: از طریق سامانه اطلاعات هیات علمی، امکان نظارت بر میزان فعالیت آموزشی و تعداد واحد تخصیص یافته در هر نیمسال تحصیلی نیز فراهم شده است.

سامانه ساماندهی اساتید حق التدریس

دکتر رهایی با بیان اینکه هر ساله بین 30 تا 40 هزار نفر در واحدهای مختلف و از سطوح کارشناسی تا دکتری به صورت حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند، گفت: یکی از نواقص چشمگیر در این زمینه عدم بررسی کامل صلاحیت علمی و عمومی این افراد بود و به همین دلیل شرایط و سطح علمی دروس ارائه شده بسیار متفاوت و غیر استاندارد بود. بر این اساس و با تصمیم هیات مرکزی جذب، سامانه جدیدی به نام ساماندهی اساتید حق التدریس به نشانی https://sajed.iau.ir طراحی و از شهریورماه 97 به تدریج اطلاعات متقاضیان حق التدریس در سامانه بارگذاری شد که تاکنون 32 هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اطلاعات افراد متقاضی بلافاصله جهت بررسی صلاحیت عمومی ارسال می شود و بررسی صلاحیت علمی نیز فعلاً بر مبنای اطلاعات خوداظهاری توسط سامانه انجام شده است. همچنین از اوایل ماه جاری از واحدهای دانشگاهی درخواست شده نسبت به راستی آزمایی مدارک متقاضیان اقدام کنند.

سامانه نظارت و ارزیابی

دکتر رهایی با اشاره به راه اندازی سامانه نظارت و ارزیابی به نشانی https://sajed.iau.ir در معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: در شرایط تفویض اختیار به واحدهای دانشگاه ها و استان ها، یکی از وظایف مهم حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اعمال نظارت دقیق بر فعالیت اعضای هیات علمی و واحدهای دانشگاهی است. در شرایط کنونی ارزیابی فعالیت آموزشی اعضای هیات علمی در برخی واحدها انجام نشده و در سایر واحدها نیز با اشکال متفاوت و بدون توجه کامل به نتایج این ارزیابی انجام می شود.

وی افزود: بدین منظور یک سامانه جدید با سوالات استاندارد طراحی شده که در کلیه واحدهای دانشگاهی در یک زمان مشخص و به صورت سامانه ای، فرم های ارزیابی توسط دانشجویان تکمیل می شود. همچنین ارزیابی اعضای هیات علمی توسط گروه آموزشی و دانشکده ها نیز به طور مستقل انجام خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نتایج ارزیابی در جهت بهبود کیفیت آموزشی به صورت ترمی سالی به اعضای هیات علمی ابلاغ می شود، گفت: همچنین این نتایج به صورت استاندارد برای مراحل تمدید قرارداد، ارتقاء یا تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سامانه کمیسیون موارد خاص آموزشی "سیماد"

دکتر رهایی در توضیح جزئیات سامانه کمیسیون موارد خاص آموزشی "سیماد"، گفت: به منظور تسریع در رفع موانع و مشکلات دانشجویان با ساختار سازمانی سه سطحی(کمیسیون سطح 1 "سازمان مرکزی"، کمیسیون سطح 2 "استان" و کمیسیون سطح 3 "واحد دانشگاهی") و به دلیل مشکلاتی چون عدم تسلط کارشناسان حوزه آموزش واحدهای دانشگاهی به موضوعات بیان شده در بخشنامه ها، زمانبر بودن مکاتبات مربوطه، عدم امکان پیگیری درخواست توسط دانشجو، عدم وجود نظارت دقیق بر حسن اجرای کمیسیون های سطوح دو و سه و تعدد منابع (آیین نامه بخشنامه و ... ) مورد نیاز به منظور تصمیم گیری درخصوص یک موضوع خاص، سامانه سیماد به نشانی https://simad.iau.ac.ir طراحی شد.

وی افزود: فراهم شدن امکان ثبت درخواست و پیگیری آن توسط دانشجو، تسریع و تسهیل روند بررسی درخواستها، عدم امکان ثبت درخواست متقاضیان فاقد سند پذیرش، هوشمند بودن سامانه، اعمال کنترلهای چندگانه، فراهم شدن امکان نظارت بر درخواست های ثبت شده از طریق استان و سازمان مرکزی و حذف تهیه صورت جلسه، ابلاغ آراء و مکاتبات اداری زمانبر از جمله مهمترین مزایای راه اندازی سامانه سیماد است.

سامانه سجاد

دکتر رهایی با بیان اینکه سامانه سجاد به نشانی https://sajed.iau.ir سامانه جامع آمایشی دانشگاه آزاد اسلامی است، خاطرنشان کرد: ارزیابی برنامه های درسی واحدها و مراکز دانشگاهی از نقطه نظر اجرای رشته ­های تحصیلی در قالب طرح آمایش دانشگاه طراحی و پیاده­ سازی شد. این سامانه امکان ارائه نمای کاملی از وضعیت اجرای هر یک از رشته گرایش­ های تحصیلی را در یک نمای کلی داشته و این امکان را فراهم می­ آورد تا بتوان تصمیم­ گیری صحیح­ تری در رابطه با وضعیت موجود آموزشی هر یک از واحدها و مراکز دانشگاهی به دست آورد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: درجه واحد دانشگاهی، سابقه اجرای یک رشته گرایش در مقاطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی، اعضای هیات علمی مرتبط با رشته، فاصله واحدهای دانشگاهی، ظرفیت پذیرش و ثبت نام هر یک از رشته گرایش ها و امتیاز واحدها و مراکز دانشگاهی براساس شاخص های مختلف، مزیت های استانی و منطقه ای مولفه­ هایی است که در این سامانه لحاظ شده است.

دکتر رهایی در پایان ابراز امیدواری کرد: در مسیر راه اندازی پرتال یکپارچه آموزشی، سامانه های ثبت نمرات و ثبت نام در ماه های آینده راه اندازی شود.

1397/09/07 اطلاعات بیشتر ...



معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل رشته های غیرپزشکی را به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، طی بخشنامه ای اعلام کرد: ادامه تحصیل دانشجویان رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که به دلایل مختلف از جمله ترک تحصیل، عدم مراجعه و عدم ثبت نام و یا انصراف (به جز دانشجویان اخراجی از دانشگاه) از ادامه تحصیل بازمانده اند، در صورت مراجعه تا پایان 98/6/31 بلامانع است.

برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که فقط پایان نامه و رساله آنها باقی مانده، برابر ضوابط و مقررات آموزشی و با رعایت قوانین نظام وظیفه تصمیم گیری می شود.

همچنین افرادی که رشته گرایش آنها در واحد دانشگاهی دایر نبوده و در شرایط کنونی واحد مرکز پذیرش دانشجو ندارند، مشمول این بخشنامه نمی شوند.

۱۳۹۷/۷/۱۸ اطلاعات بیشتر ...



جلسه شورای فرهنگی دانشگاه
موضوع:حضور فعال دانشگاه در مراسم اربعین
اهم مصوبات:
۱_راه اندازی موکب در مسیر زوار اربعین حسینی
۲_مساعدت با همکاران جهت شرکت در مراسم پیاده روی اربعین.
۳_حضور حداکثری همکاران در موکب.
۴_اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جهت موکب.

 

۱۳۹۷/۷/۱۵ اطلاعات بیشتر ...



رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: انتخاب رشته بدون‌ آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا 20 شهریور ادامه دارد.

دکتر امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: انتخاب رشته بدون‌ آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا 20 شهریورماه ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه مرکز آزمون انتخاب‌های خود را به ترتیب اولویت ثبت کنند.

وی افزود: همچنین از پایان این هفته داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند در همه گروه‌های آزمایشی دوره‌های بدون آزمون انتخاب رشته کنند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت‌نام گزینه علاقه‌مندی به گروه هنر و زبان‌های خارجه را انتخاب کرده‌اند و در آزمون آن نیز شرکت کرده‌اند، از فرصت انتخاب رشته یک یا 5 گروه آزمایشی بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: داوطلبانی که رشته‌ محل مورد نظر خود را در دفترچه رشته‌های با آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی پیدا نمی‌کنند، توجه داشته باشند پذیرش بخش اعظم رشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی است که در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دکتر شاهانی تاکید کرد: داوطلبان باید ابتدا از وجود رشته‌ محل مورد علاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کرده، سپس اقدام به پرداخت هزینه دوره مربوطه کنند. این افراد می‌توانند با کد ملی به‌ عنوان نام کاربری و کد شناسه انتخاب رشته (کد هفت‌رقمی) که در انتهای کارنامه سازمان سنجش درج شده به‌ عنوان رمز عبور وارد سامانه شوند.

۱۳۹۷/۶/۲ اطلاعات بیشتر ...


معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای، تقویم آموزشی سال 98-97 را به واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه ابلاغ کرد.

بر اساس بخشنامه صادره از سوی علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، سال تحصیلی 98-97 در دانشگاه آزاد اسلامی از 24 شهریور سال 97 آغاز و 24 مرداد سال 98 پایان می‌یابد.

در این بخشنامه تاکید شده که به منظور وحدت رویه، واحدهای مجری باید بر اساس این تقویم عمل کنند و هرگونه برنامه ریزی خارج از تقویم یادشده، قابل پذیرش نخواهد بود.

شرح کامل زمان ثبت‌نام، شروع و پایان نیم‌سال و زمان امتحانات سال تحصیلی 98-97 به شرح زیر است:

 

 

۱۳۹۷/۴/۳۰ اطلاعات بیشتر ...


#اطلاعیه_آخرین_مهلت_دفاع :
به اطلاع دانشجویانی که قصد دفاع از پایان نامه خود تاپایان نیمسال دوم ۹۶_۹۷ (شهریورماه ۹۷) را دارند، می رساند که آخرین مهلت تحویل فرم پیش داوری (فرم شماره ۶ در ان فرم نتیجه داوری قابل دفاع اعلام شده باشد) و فرم آمادگی دفاع (فرم شماره ۷) تکمیل و امضاء شده روز شنبه مورخ ۹۷/۰۶/۱۰ می باشد. نوبت دفاع دانشجویانی که پس از تاریخ مذکور فرم ۶ و ۷ تکمیل و امضاء شده خودرا تحویل می دهند در نیمسال اول ۹۷_۹۸ خواهد بود.

۱۳۹۷/۴/۳۰ اطلاعات بیشتر ...


دانشگاه ازاد اسلامی واحد دیلم قصد دارد در مسابقات کشوری والیبال که در تاریخ 12شهریورماه در مشهد برگزار می شود شرکت نماید لذا از دانشجویان والیبالیست دعوت بعمل می آید که حداکثر تا تاریخ ۵مرداد ماه با آقای پیامی جهت شرکت در تمرینات و هماهنگی های لازم را انجام دهند.
تلفن تماس: ۰۹۱۷۶۴۲۴۵۷۴

۱۳۹۷/۴/۳۰ اطلاعات بیشتر ...


به مناسبت ایام پر برکت ماه مبارک رمضان ، محفل انس با قرآن کریم با حضور حامد شاکرنژاد قاری بین‌المللی شنبه 5 خرداد ، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر با همکاری و دعوت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم برگزار شد.

در این محفل قرآنی که جمعی از مسئولان شهرستان، قرآن‌آموزان و عموم مردم حضور داشتند، حامد شاکرنژاد به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداختند.

 

 

۱۳۹۷/۳/۶ اطلاعات بیشتر ...




 آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان در آئین جشن نیمه‌شعبان با تبریک میلاد امام زمان(عج)، مسیر انقلاب را مسیر ظهور امام زمان دانستند.  

 

ایشان ضمن بیان دلیل بعثت پیامبران، مسئله ظهور را بعد از بعثت و غدیر پراهمیت ترین حادثه در دنیای اسلام دانستند .

 آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در ادامه بیان فرمودند : ویژگی های منتظران ظهور شناخت خداوند در اوج معرفت ، رفتار متوضعانه در برابر مومنان داشتن و در برابر کفار ایستادن و جهاد کردن، شاخت کامل نسبت به امام زمان و آمادگی خدمتگزاری به امام زمان بودن می باشد.

همچنین ایشان ضمن تبریک روز معلم به اساتید و معلمان از آنها خواستند که فضا را برای ظهور آن حضرت فراهم کنند.

و درانتها ضمن تقدیر و تشکر از خانواده شهدا و جانبازان آنها را الگویی برای منتظران از جهت ایستادگی در برابر کفار و متجاوزان دانستند و از مردم خواستند که امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه زندگی خود قرار داده و در غیاب امام زمان (عج) به نواب آن حضرت که مراجع عظام تقلید و رهبر انقلاب هستند، خدمت کنند تا مقدمات ظهور آن حضرت فراهم شود

۱۳۹۷/۲/۲۲ اطلاعات بیشتر ...




قابل توجه کلیه دانشجویان گرامی


ثبت نام از دانشجویان جهت شرکت درمراسم معنوی اعتکاف از مورخ شنبه ۴/۱/۹۷ لغایت سه شنبه ۷/۱/۹۷ انجام میگردد
کلیه هزینه ها برعهده دانشگاه می باشد
علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام با شماره زیر تماس برقرار نمایند:
‏۰۹۳۰۸۲۲۸۰۵۵
آقای احمدزاده
معاونت فرهنگی و دانشجویی

۱۳۹۷/۱/۴ اطلاعات بیشتر ...







مسابقات و جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن وعترت با موضوعات در زمینه  فایل پیوست برگزار میگردد ، علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر به دفتر فرهگ دانشگاه مراجعه کنند

                                                     

 

 

۱۳۹۶/۱۰/۲۴ اطلاعات بیشتر ...












 

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر دیلم با حضور در این راهپیمایی، جلوه هایی از وحدت و یکپارچگی امّت آزاده و سرافراز را به نمایش گذاشته، یاد و خاطره آن روزها را گرامی داشته، با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

 

۱۳۹۶/۸/۱۶ اطلاعات بیشتر ...






برنامه کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی و دولتی

ترم اول
ترم دوم
ترم سوم

۱۳۹۶/۶/۲۶ اطلاعات بیشتر ...


برنامه ارشد حسابداری در ترم اول 96-97 دانشگاه آزاد اسلامی بندر دیلم

 

۱۳۹۶/۶/۲۶ اطلاعات بیشتر ...


ثبت نام دانشجویان ورودی جدید

زمان ثبت نام :

15 الی 22 شهریورماه 1396

مکان ثبت نام :

دیلم- دانشگاه آزاد اسلامی بندر دیلم

ساعت مراجعه:

(همه روزه در ساعات اداری به جز روزهای 5 شنبه و  تعطیل)

 

مدارک مورد نیاز:

 • 6 قطعه عکس 4*3(12 عدد ویژه مشمولین)
 • اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات
 • اصل کارت ملی و تصویر از آن
 • اصل پایان خدمت و تصویراز آن
 • اصل مدرک تحصیلی در مقطع پایه و تصویراز آن

۱۳۹۶/۶/۱۴ اطلاعات بیشتر ...


دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با جمعی از آزادگان دانشگاه در دیداری صمیمانه به گفت وگو پرداخت و در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رهبر در این مراسم که به مناسبت بزرگداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به مهین اسلامی مان برگزار شده بود، با گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران و شهدای دفاع مقدس و تبریک به مناسبت روز پزشک بویژه پزشکان آزاده، گفت: بسیار خرسندم که در چنین روز مبارکی در جمع آزادگان و ایثارگران میهنم حضور یافته و از نزدیک در جریان مطالبات بحق و تاریخی آنان قرار می گیرم.

وی با اشاره به اشتغال 28نفر از آزادگان عزیز به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: اگر صفی بیش از 2800 نفر از آزادگان و ایثارگران به عنوان عضو هیات علمی در پشت درهای دانشگاه آزاد اسلامی شکل بگیرد وظیفه خود می دانم که به این درخواست ها پاسخ داده و متناسب با مقدورات و ظرفیت این دانشگاه، مقدمات حضور آنها را بدون تعلل فراهم کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه خطاب به آزادگان و ایثارگران گفت: امروز روز تکریم شماست چرا که شما سرافرازان نظام جمهوری اسلامی بوده و با صبر و شکیبایی خود چه در دوران دفاع مقدس و امروز در دفاع از حرم، مایه ایجاد امنیت و آرامش در کشور شده اید.

دکتر رهبر با اشاره به شهادت مظلومانه شهید مدافع حرم محسن حججی گفت: شهادت وی حاکی از آن است که هنوز فرهنگ عاشورایی ایثار و مقاومت در کشور ما جاری و پابرجاست.

وی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ ایثار و مقاومت در دانشگاه آزاد اسلامی موج بزند، افزود: امروز از سخنان و گفته های شما درس های بسیاری آموختم و تلاش ما این است که فرهنگ ایثار و شهادت را به صورت خالص و شفاف در این دانشگاه جاری و ساری کنیم.

دکتر رهبر با اشاره به درخواست هایی در خصوص به کارگیری آزادگان و ایثارگران بازنشسته در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توجه شما را به یکی از معضلات اساسی کشور که بیکاری جوانان بویژه فارغ التحصیلان بیکار دانشگاه ها جلب می کنم. به همین خاطر پیشنهاد می کنم فرزندان آزادگان بازنشسته در دانشگاه آزاد اسلامی به کار گرفته شوند.

همچنین در ابتدای این مراسم، سید محمد تقی طباطبایی مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان شخصیتی که نقش بسزایی در آزادی اسرا داشتند، گفتند: ایشان با سیاست ورزی و مکاتبات خود باعث شد تا صدام به شرایط ایران تن داده و زمینه آزادی اسرا فراهم شود.

وی به ارائه آماری از وضعیت حوزه ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در این حوزه دارای ظرفیت قوی بوده و مدیریت دانشگاه می تواند از این ظرفیت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ونهادینه کردن آن استفاده کند.

طباطبایی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای 300 شهید و 50 شهید مدافع حرم، 2هزار و 529 کارمند شاهد و ایثارگر، 600 عضو هیات علمی شاهد و ایثارگر، 2500 شهید گمنام و 52 یادمان شهدای تکمیل شده و 40 یادمان در دست احداث است.

وی گفت: در حال حاضر 38 نفر آزاده در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول بکار هستند که 27 نفر آنها عضو هیات علمی و 9 دیگر کارمند هستند.

در ادامه این جلسه آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی به بیان نقطه نظرات و مسائل خود پرداختند که از جمله مطالبات ایشان به کارگیری آزادگان بازنشسته، نزدیک بودن محل اشتغال و سکونت آزادگان و استفاده از ایثارگران و آزادگان در حوزه فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی، بود که در جلسه مطرح شد.

۱۳۹۶/۶/۱ اطلاعات بیشتر ...


دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه نرخ شهریه سال تحصیلی 97-96 برای رشته‌های تحصیلی غیرپزشکی و علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از کاردانی تا دکتری تخصصی را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، این بخشنامه که توسط دکتر فرهاد رهبر به روسای واحدهای مراکز استان(دبیران هیات‌های امنای استانی)، روسای واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد، به شرح زیر است:

«با عنایت به مصوبات مورخ 18/ 12/ 1395 و 22/ 5/ 1396 شانزدهمین و بیست و دومین اجلاس هیات امنای دانشگاه مبنی‌ بر تعیین نرخ شهریه دانشجویان، مقرر شد نرخ شهریه شامل شهریه پایه (ثابت) و متغیر کلیه دانشجویان به شرح زیر اعمال شود:

1. به منظور جذب نخبگان و کمک به تحصیل دانش‌آموزان مناطق محروم و کاستن از بار مالی خانواده‌ها، شهریه پایه و متغیر رشته‌ محل‌های گروه غیر پزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی که در نقشه جامع علمی کشور دارای اولویت بوده و کمبود دانشجو دارند، تا 50 درصد کاهش می‌یابد.

این کاهش 50 درصدی شهریه برای سال 97- 1396 بعد از اعمال افزایش تا 10 درصدی شهریه این رشته محل‌ها نسبت به سال 95 (قبل از هرگونه کاهش)، محاسبه می‌شود. پیشنهاد دقیق ارقام کاهش یافته شهریه پایه و متغیر هر رشته محل با رعایت شرایط فوق‌الذکر در اختیار رئیس واحد دانشگاهی و تصویب نهایی بر عهده کمیسیون دائمی هیات امنای استان است.

2. دانشجویان قدیم (شامل ورودی‌های سال 1395 و ما قبل):

الف- دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی:

شهریه پایه: براساس شهریه پایه‌ای که هر ورودی در سال 1395 پرداخت کرده است، در سال تحصیلی 97-1396 بدون افزایش در نظر گرفته می‌شود.

شهریه متغیر: نرخ 10 درصد افزایش نسبت به شهریه متغیری که هر ورودی در سال 1395 پرداخت کرده است.

ب- دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی:

شهریه پایه: شهریه پایه دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی که قبل از مهر 96 وارد دانشگاه شده‌اند افزایش نمی‌یابد.

شهریه متغیر: نرخ 10 درصد افزایش نسبت به شهریه متغیری که هر ورودی در سال 1395 پرداخت کرده است.

شهریه سالانه دانشجویان پردیس‌های خودگردان علوم پزشکی با نرخ 10 درصد افزایش نسبت به شهریه سالانه‌ای که هر ورودی در سال 1395 پرداخت کرده است.

3. دانشجویان جدید الورود (از مهر 1396):

الف- دانشجویان غیرپزشکی:

نرخ افزایش شهریه پایه و متغیر در کلیه مقاطع تحصیلی نسبت به شهریه پایه و متغیر پرداختی در سال 1395 به میزان 10 درصد تعیین می‌شود.

ب- دانشجویان علوم پزشکی:

نرخ افزایش شهریه پایه و متغیر در کلیه مقاطع تحصیلی نسبت به شهریه پایه و متغیر پرداختی در سال 1395 در شهرستان‌ها (غیر از شهر تهران) به میزان 10 درصد و در شهر تهران 12 درصد تعیین می‌شود.

شهریه سالانه دانشجویان پردیس‌های خودگردان علوم پزشکی با نرخ 10 درصد افزایش در شهرستان‌ها (غیر از شهر تهران) و 12 درصد افزایش در شهر تهران نسبت به شهریه سال قبل می‌باشد.

4. شهریه رشته محل‌های جدید که در واحد دانشگاهی دایر شده است و این رشته‌ها در واحدهای دیگر همان استان یا استان همجوار موجود بوده‌اند بر اساس شهریه رشته‌های هم‌نام واحد دانشگاهی تعیین شود.

5. شهریه پایه و متغیر دکترای پژوهش محور همانند شهریه دکترای آموزشی و پژوهشی با احتساب 10 درصد افزایش نسبت به سال قبل تعیین شود.

تبصره 1. مجموع اعتبار تخفیفات شهریه برای هر واحد دانشگاهی حداکثر 75. 0 درصد شهریه محاسبه شود که نحوه اجرای آن طی بخشنامه‌ای متعاقبا ابلاغ خواهد شد.

تبصره 2. در چارچوب مصوبات هیات‌های امنای استانی، میزان و نحوه محاسبه شهریه واحدهای برون مرزی، واحدهای بین‌الملل داخلی و دانشجویان غیر ایرانی متعاقبا از طریق اداره کل بین‌الملل دانشگاه، بخشنامه مربوطه ابلاغ خواهد شد.

تبصره 3. در صورت تصویب رشته با عنوان جدید برای سال تحصیلی 97- 96 میزان شهریه آن با بررسی در دبیرخانه کمیته شهریه سازمان مرکزی دانشگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که کلیه مکاتبات لازم در رابطه با موضوع شهریه لازم است صرفا با دبیرخانه کمیته شهریه واقع در دفتر برنامه و بودجه معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی (شماره تماس 47353612-021) صورت پذیرد.

مسئولیت اجرای بخشنامه با روسای واحدها و مراکز آموزشی و نظارت بر ح

۱۳۹۶/۶/۱ اطلاعات بیشتر ...


دکترولایتی که در اولین بازدید خود از دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سلسله دیدارها از استان ها به مشهد سفر کرده است،عصر روز سه شنبه ۳۱ مردادماه از دانشگاه ازاد اسلامی مشهد بازدید و در نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد، معاونین، روسای دانشکده ها و بیمارستانهای واحد مشهد حضور یافت .

به گزارش روابط عمومی سازمان مرکزی از مشهد، رئیس هیئت امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی قبل از این برنامه با حضور در مزار شهدای گمنام به مقام شهدا با قرائت فاتحه و اهدا گل ادای احترام کرد.
رییس هیات امنا و موسس دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از سه بخش دانشگاه، آزاد و اسلامی تشکیل شده است، گفت : دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است که در نوع خود بی نظیراست.
وی به ضرورت تاسیس این دانشگاه اشاره و آن را پاسخ به برآوردن نیاز مردم به تحصیلات عالیه دانست و گفت: اکنون یک و نیم میلیون دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند و تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه حدود 5 میلیون نفر است که اکنون تعداد 70 هزار استاد تمام وقت و پاره وقت و حدود 40 هزار کارمند در این خانواده بزرگ علمی آموزشی در خدمت آموزش عالی هستند و باید با برنامه ریزی دقیق برای بهره مندی همه این ظرفیت ها گام برداشت.
وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان کشور در آستانه انقلاب اسلامی به 200 هزار نفر هم نمی رسید، تصریح کرد: اکنون این تعداد 20 برابر شده اما این امر طبیعی است که در برخی از رشته ها صندلی خالی داریم و متقاضیان برخی رشته ها چندین برابر ظرفیت دانشگاه است.
وی با اشاره به افزایش متقاضیان رشته های علوم تجربی، اظهار کرد: در کنکور سراسری سال جاری شاهد بودیم از مجموع 900 هزار داوطلب، 700 هزار نفر خواهان شرکت در رشته تجربی هستند و این نیاز سبب می‌شود تا دانشگاه در این بخش توسعه یابد .
رئیس هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر این که نباید در این دانشگاه قید و بندهای دست و پا گیری که مانع پیشرفت می شود، وجود داشته باشد، اظهار کرد: این دانشگاه متعلق به نظام و همه مردم است چرا که هزینه اش را مردم به طور مستقیم از طریق شهریه می دهند یا امکانات آن بوسیله نظام در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه این دانشگاه ملک خصوصی نیست بیان کرد: رسیدن به جایگاه ویژه و درخور شآن این دانشگاه از مطالبات مقام معظم رهبری است به طوری که در رقابت درست حرکت دقیق و رو به رشدی را داشته باشد و همه علاقه مند ورود به این دانشگاه باشند.
وی از افزایش 20 درصدی شرکت کنندگان دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور سراسری سال جاری خبر داد و گفت: مردم احساس کردند یک اراده ای وجود دارد که نقطه شروع آن مقام معظم رهبری است؛ بنابراین بایستی این دانشگاه به موفقیت ها و پیشرفت های علمی دست یابد .
وی در خصوص برخی شرایط و وضعیت فرهنگی دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت امام (ره) تاسیس شد و در ابتدا اعضای سه قوه اعضای هیات موسس آن بودند، بنابراین این مجموعه عظیم با پسوند اسلامی بایستی به لحاظ فرهنگی با دقت و پیش رو حرکت کند.


دکتر ولایتی با بیان اینکه خواجه نصیرالدین طوسی به لحاظ جامعیت و عمق فکر و خدمتی که به فرهنگ اسلامی و شیعه کرده بی نظیر است و هیچکدام از بزرگان جامعیت ایشان را ندارد، تاکید کرد : مشهد به دلیل وجود مضجع شریف امام رضا (ع) و پایتخت معنوی کشور بایستی شیخ طوسی پرور و خواجه نصیرالدین پرور باشد و پزشک متدین ، حقوقدان متدین و مدیران متدین که در کشور نمونه باشند تربیت کند.
وی از انتخاب دکتر ملک نژاد به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و واحد مشهد اظهار خرسندی کرد و خواستار جهت گیری علمی این دانشگاه ، رونق فرهنگ انقلابی و اسلامی و کاربردی شدن پژوهشها در این دانشگاه شد.
وی کاربردی شدن پژوهش ها را مقدمه اقتصاد دانش محور خواند و گفت: امروز صنعت در دنیا مبتنی بر پژوهش است و می تواند نیازهای روزافزون جامعه را پاسخگو باشد.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص تیم جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: همه این افراد از سابقه دانشگاهی، اجرایی و مدیریتی مناسب و سطح بالا در کشور برخوردارند و امیدواریم علم را به درجه ای برسانیم که ایران استحقاق آن را دارد.
این برنامه از سلسله بازدیدهای رییس هیات موسس از دانشگاههای سراسر کشور و پس از تغییرات مدیریتی در این دانشگاه انحام گردیده و معارفه دکتر ملک نژاد سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و استان خراسان رضوی نیز با حضور دکتر رهایی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به انجام رسید.
پیش از این دکتر ولایتی در همایش فرهنگ و سیاست در سیره امام جواد (ع) به دعوت آستان قدس رضوی سخنرانی کرد.

۱۳۹۶/۶/۱ اطلاعات بیشتر ...


تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم   در سال تحصیلی 97- 96

نیمسال اول سال تحصیلی 97-96

پایان امتحانات

شروع امتحانات

پایان کلاس

شروع کلاس

حذف و اضافه

ثبت نام و انتخاب واحد

96/10/28

96/10/16

96/10/14

96/06/25

10  الی 13     مهرماه

12 الی 22 شهریورماه 96

 

نیمسال دوم سال تحصیلی 97-96

پایان امتحانات

شروع امتحانات

پایان کلاس

شروع کلاس

حذف و اضافه

ثبت نام و انتخاب واحد

97/04/7

97/03/27

97/03/24

96/11/14

28 الی3 اسفندماه 96

7 الی 12   بهمن ماه 96

 

دوره تابستان سال تحصیلی 97-96

پایان امتحانات

شروع امتحانات

پایان کلاس

شروع کلاس

حذف و اضافه

ثبت نام و انتخاب واحد

97/06/0/8

97/06/03

97/06/01

97/04/23

ندارد

16 الی 21 تیر ماه 97

۱۳۹۶/۵/۲۷ اطلاعات بیشتر ...


 
در همایش تقدیر از رتبه های برتر اعلام شد؛

تحصیل رایگان رتبه های برتر آزمون سراسری 97-96 در دانشگاه آزاد اسلامی/ ارائه تسهیلات ویژه و تخفیف شهریه به افراد نخبه و رتبه های زیر دو هزار

تصویر مطلب تحصیل رایگان رتبه های برتر آزمون سراسری 97-96 در دانشگاه آزاد اسلامی/ ارائه تسهیلات ویژه و تخفیف شهریه به افراد نخبه و رتبه های زیر دو هزار

 
 
 
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در همایش تقدیر از رتبه های برتر آزمون سال تحصیلی 97 ـ 96 از تخفیف صد درصدی شهریه برای رتبه های برتر این آزمون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همایش تقدیر از رتبه های برتر آزمون سال تحصیلی 97 ـ 96 با حضور جمعی از رتبه های برتر، مسؤولان و معاونان در سازمان مرکزی و واحد علوم و تحقیقات با هدف تقدیر از رتبه های برتر و معرفی دانشگاه آزاد اسلامی و امکانات و دستاوردهای آن صبح امروز در سالن همایش کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

دکتر علیرضا رهایی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با تبریک به تمام افرادی که موفق به کسب رتبه های برتر در آزمون سراسری امسال شدند، گفت: این موفقیت نتیجه تلاش و کوششان داوطلبان و همچنین پشتیبانی و حمایت همه جانبه خانواده های آنان است که امیدواریم موفقیتهای این عزیزان ادامه داشته باشد و بتوانند مدارج علمی را به خوبی پشت سر بگذارند و منشاء خدمات بزرگی برای کشور شوند.

وی جوانان با استعداد و خلاق را سرمایه های اصلی کشور دانست و افزود: امروزه ملاک اصلی سنجش اقتدار و قدرت کشورها دیگر دسترسی به تجهیزات و ادوات پیشرفته و به روز نظامی نیست، بلکه سرمایه های انسانی و نیروهای خلاقِ توانمند عامل اصلی قدرت، اقتدار و پیشرفت کشورها محسوب می شود.

دکتر رهایی با تأکید بر اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، موفقیتهای بزرگی در زمینه های مختلف علمی نصیب کشور شده است، اظهار داشت: با مقایسه وضعیت علمی ایران در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی در می یابیم که ایران سیر صعودی پیشرفت را بعد از انقلاب به خوبی و با سرعت طی کرده است، به طوری که در حال حاضر در بسیاری از علوم در بین کشورهای پیشرفته مدعی و گوی سبقت را آنان گرفته است.

*تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به افراد نخبه

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به منظور ارج نهادن به موقعیت افراد نخبه و برگزیده، تسهیلاتی ویژه برای آنان در نظر گرفته است، خاطر نشان کرد: تمامی افرادی که موفق به کسب رتبه های زیر هزار شدند، از تخفیف صد در صدی شهریه و افرادی که حائز رتبه های بین هزار و دو هزار هستند، از تخفیف 50 درصدی برخوردار می شوند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه کمک هزینه هایی برای داوطلبان برتر کنکور در طول تحصیل در نظر گرفته شده است، گفت: همچنین این افراد می توانند با حفظ موقعیت تحصیلی ممتاز و کسب شرایط لازم بدون آزمون به مقاطع بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و دکتری ورود پیدا کنند.

دکتر رهایی ارتقاء کیفیت را شعار اصلی و محوری دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و گفت: این دانشگاه که در زمینه علمی و تحقیقاتی در سطح بسیار گسترده فعالیت می کند، فضای مطلوبی را برای تحقیق و پژوهش که عامل اصلی پیشرفت کشور است، فراهم کرده است و بستر مناسبی برای افراد نخبه، توانمند و خلاق به منظور فعالیتهای علمی، پژوهشی، فناوری و .... در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است.

وی در پایان برای تمامی رتبه های برتر آزمون امسال آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

* تخفیف صد درصدی برای رتبه های برتر رشته های غیر پزشکی و تخفیف 50 درصدی برای رتبه های زیر 500 رشته های پزشکی

دکتر امیررضا شاهانی سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این همایش، گفت: جوانان به ویژه آنهایی که صاحب رتبه های برتر هستند و در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی خوش درخشیدند، سرمایه های واقعی و ارزشمند کشور هستند که باید قدر آنها را بدانیم.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگترین دانشگاه کشور به لحاظ تعداد دانشجو و مراکز آموزشی دانست و گفت: این دانشگاه دارای 520 واحد و مراکز آموزشی و مدارس سماست و بیش از یک میلیون و 500 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

دکتر شاهانی به تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی برای رتبه های برتر کنکور امسال اشاره و تصریح کرد: افرادی که در رشته های غیر پزشکی موفق به کسب رتبه های زیر هزار شدند، از تخفیف صد در صدی شهریه برخوردار خواهند شد.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همچنین افرادی که در رشته های پزشکی دارای رتبه ی زیر 500 و در رشته های غیر پزشکی دارای رتبه‌ی بین هزار و 2 هزار هستند، می توانند از تخفیف 50 درصدی استفاده کنند.

وی افزود: همچنین برای دانشجویانی که در طول تحصیل موفق به کسب معدل بالای 17 می شوند، تخفیف 10 درصدی شهریه لحاظ می شود.

دکتر شاهانی اظهار داشت: رتبه های برتر آزمون در صورتی که دانشگاه آزاد اسلامی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند، می توانند در ادامه تحصیلات خود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از تسهیلات ورود بدون آزمون به مقاطع بالاتر و جذب اعضای هیأت علمی استفاده کنند.

* بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی افراد نامی هستند

همچنین دکتر مرتضی موسی خانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این همایش، با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه آن که به آینده می نگرد، بصیرترین است و آن که پشت به آینده می کند، سرانجام در وادی حیرت سرگردان می ماند، خطاب به رتبه های برتر آزمون امسال، گفت: تصمیم شما در این روزهای حساس انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی، بسیار تعیین کننده و سرنوشت ساز است.

وی با تأکید بر اینکه تمامی انسانهای موفق دارای برنامه و چشم اندازی هستند، گفت: سعی کنید در ابتدای راه و مسیر با نگاه به ارزشها، چشم اندازی برای خود ترسیم کنید تا راه پیشرفت را با تمرکز و دقت بیشتری طی کنید که در این صورت موفقیت نتیجه و سرانجام تلاشهای شماست.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه رتبه های برتر آزمون باید افراد تأثیرگذار در جامعه و منشاء تحولات فوق العاده در کشور شوند، گفت: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر افراد نامی و خبره در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی هستند که در داخل و خارج از مرزهای کشور زبانزد هستند.

دکتر موسی خانی ادامه داد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی بستر را برای افرادی که با برنامه و دارای چشم‌انداز هستند، آماده کرده است تا بتوانند ایده های خود را عملی کنند.

وی به چشم انداز و هدف دو دانشگاه سانفرانسیسکو و کمبریج اشاره کرد و گفت: اگر می بینید که این دو دانشگاه از دانشگاه های مطرح دنیا هستند برای این است که در ابتدای راه، هدف خود را تعیین کردند و گام به گام به سوی پیشرفت قدم برداشتند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انسانهای بزرگ و رهبران الهام بخش در طول زندگی و کار خویش همواره با واژه ی «چرا» سروکار داشته اند، گفت: سعی کنید در دانشگاهی ادامه تحصیل دهید که کمک می کند به جواب چراهای خود دست پیدا کنید و چشم انداز و هدف شما را محقق می‌سازد.

دکتر موسی خانی ادامه داد: اگر توانستیم در جواب چرا تحصیل می کنیم؟، چرا کار می کنیم؟ چرا زندگی می کنیم؟ چرا تولید می کنیم؟ و چراهای دیگر پاسخ منطقی و قانع کننده بیابیم، قطعاً موفق خواهیم شد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه سطح استانداردهای علمی و پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی بالاست، به دستاوردها و موفقیتهای این دانشگاه در عرصه های ملی و بین‌المللی اشاره و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در تازه ترین درخشش خود موفق به کسب مقامهای برتر در مسابقات ربوکاپ 2017 ژاپن شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این دانشگاه دارای 113 مرکز رشد، پارکهای علم و فناوری، مراکز تحقیقاتی، پژوهشگاه های متعدد، آزمایشگاه و کارگاه های مختلف، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و ... است.

دکتر موسی خانی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در وقت و هزینه دانشجویان که دو امانت گرانبها از سوی خانواده های آنهاست، هرگز خیانت نمی کند و خود را ملزم به استفاده بهینه از این امانتها می داند.

* ایران هیچ چیزی از کشورهای پیشرفته کم ندارد

دکتر علی عباسپور، رئیس واحد علوم و تحقیقات نیز در این مراسم با تبریک به دانشجویانی که موفق به کسب رتبه برتر در آزمون امسال شدند، اظهار داشت: بهترین مسیر زندگی با انتخاب درست و دقیق رشته تحصیلی و دانشگاه رقم خواهد خورد و امیدوارم تک تک شما عزیزان در این راه موفق باشید.

وی خطاب به رتبه های برتر آزمون گفت: شما دانشجویان ممتاز بدانید که در ابتدای راه علم و دانش هستید و باید جدی تر و کوشاتر از گذشته به تلاشهای خود ادامه دهید.

رئیس واحد علوم و تحقیقات با تأکید بر اینکه بعد از انقلاب اسلامی تلاشهای زیادی برای ارتقاء سطح آموزش کشور و شکستن غول کنکور صورت گرفته است، گفت: مسئولان علیرغم همه مشکلات از جمله جنگ تحمیلی، تحریمهای اقتصادی و ... که داشتند، توانستند آموزش عالی را توسعه دهند و همگانی کنند و از شما جوانان می خواهم که قدر این نعمت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را بدانید، چیزی که قبل از انقلاب اسلامی غیرممکن و دست نیافتنی بود.

دکتر عباسپور با بیان اینکه تحصیل علم و دانش نباید تنها هدف دانشجویان و دانشگاه ها باشد، خاطر نشان کرد: آن چیزی که بسیار مهم است، این است که دانشجویان بعد از ادامه تحصیل دارای شخصیتی چند بعدی شوند، فرهنگ اسلامی کشور را درک کنند، روابط اجتماعی را تحلیل کنند و ارتباط منسجم و مطلوبی با جامعه داشته باشند.

وی از اساتید باتجربه و نخبه، آزمایشگاه‌ها و کارگاه های متعدد، کتابخانه غنی، امکانات رفاهی، سالن ورزشی و ... به عنوان ویژگیهای ممتاز واحد علوم و تحقیقات نام برد و افزود: این واحد یکی از بهترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های کشور است.

رئیس واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: دانشگاه ها باید دانشجویانی متخصص، متدین و کارآفرین تربیت کنند که راهگشای مشکلات و معضلات کشور باشند.

عباسپور در پایان تأکید کرد: ایران به مدد جوانان با استعداد و فرهیخته ای که دارد، هیچ چیزی از کشورهای پیشرفته و مطرح دنیا کم ندارد.

در ادامه این برنامه، از دو تن از داوطلبان آزمون سراسری که موفق به کسب رتبه 8 کشوری در رشته علوم تجربی و 5 کشوری در رشته علوم انسانی شدند، تقدیر شد.

همچنین رتبه های برتر کشور از کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات، مجتمع آزمایشگاهی و سالن ورزشی فتح بازدید کردند.

۱۳۹۶/۵/۲۱ اطلاعات بیشتر ...


امروز به جایی رسیده‌ایم که قبولی در کنکور مطرح نیست و داوطلبان جوان می‌توانند دانشگاه‌ موردنظر خود را با در نظر گرفتن همه شرایط انتخاب کنند در این بین دانشگاه آزاد اسلامی؛‌ بزرگترین دانشگاه حضوری جهان به خاطر ویژگی‌های منحصر به فرد خود یکی از انتخاب‌های آینده‌سازان این مرز و بوم است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری آنا؛ امروز دیگر فقط قبولی در کنکور مطرح نیست، اکنون به جایی رسیده‌ایم که دواطلبان می‌توانند دانشگاه‌های موردنظر خود را انتخاب کنند و در این میان بیشتر کیفیت دانشگاه‌ها مطرح است چراکه پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های سراسری و آزاد اسلامی به بیش از 100 درصد رسیده است و دیگر کسی نیست که به خاطر نبود ظرفیت نتواند به دانشگاه برود.

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دانشگاه‌هایی است که هر ساله به خاطر ویژگی‌های خاصش دانشجویان زیادی را در مقاطع مختلف پذیرش می‌کند. این دانشگاه حدود 400 مرکز و واحد دانشگاهی در اقصی نقاط کشور دارد و 37.3 درصد کل دانشجویان کشور را در خود جای داده است. همچنین در بخش تحصیلات تکمیلی 53 درصد دانشجویان کل کشور در این دانشگاه درس می‌خوانند و این آمار کما فی‌سابق افزایش تولید علمی در این دانشگاه را نوید می‌دهد. در دانشگاه آزاد اسلامی از کل دانشجویان 34.5 درصد در مقاطع تحصیلات تکمیلی و 65.5 درصد در مقطع کاردانی و کارشناسی تحصیل می‌کنند.

دانشگاه آزاد با داشتن 5 میلیون و 825 هزار فارغ‌التحصیل، سهم 50 درصدی از کل دانش‌آموختگان دانشگاه‌های ایران را به خود اختصاص داده است. یعنی از هر 2 نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی یک نفر دانشگاه آزادی است. در حال حاضر نیز دانشگاه آزاد یک میلیون و 550 هزار دانشجوی مشغول به تحصیل دارد.

نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی نصف دیگر دانشگاه‌هاست

در دانشگاه آزاد اسلامی 68 هزار استاد به دانشجویان درس می‌دهند که 32 هزار نفر آنها عضو هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت این دانشگاه هستند به این ترتیب نسبت استاد به دانشجو به صورت غیرهمگن (یعنی با احتساب اساتید تمام وقت) یک به 48 و به صورت همگن (با احتساب تمام اساتید مشغول به تدریس در دانشگاه) یک به 36 است، در حالی که در کل دانشگاه‌های کشور نسبت استاد به دانشجو یک به 64 است. نسبت استاد به دانشجو در دوره دکتری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی نیز همین‌قدر با دانشگاه‌های دیگر تفاوت دارد به طوریکه در دوره دکتری تخصصی در کل دانشگاه‌های کشور، به ازای یک استادیار به بالا 2.17 دانشجوی دکتری تخصصی وجود دارد، در دانشگاه‌های دولتی این نسبت 1 به 2.4 است و در دانشگاه آزاد اسلامی 1 به 1.8 است. البته در این میان ناگفته نماند که 56 درصد اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد استادیار به بالا هستند و 16 درصد اعضای هیات علمی بورسیه دکتری و تنها 28 درصد مربی از آنها مربی هستند.

کمک 8 پله‌ای دانشگاه آزاد اسلامی به بهبود علمی جمهوری اسلامی ایران

برای آنکه بتوان بررسی اجمالی از ویژگی‌های خاص دانشگاه آزاد اسلامی داشت و برای اینکه در صدر این ویژگی‌ها موضوع کیفیت قرار گیرد در توضیح آن باید گفت که رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در رنکینگ پایگاه ESI از رتبه 750 در سال‌های گذشته به 131 رسیده است و براساس آمار پایگاه اسکوپوس و web of science رتبه اول کشور را دارد. به گفته مجتبی علوی فاضل،‌ سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تاثیر علمی ایران در جهان به خاطر وجود دانشگاه آزاد به 16 رسیده و این در حالی است که رتبه علمی ایران در جهان بدون نقش دانشگاه آزاد 24 است.

همچنین گزارش‌ها از دانشگاه آزاداسلامی نشان می‌دهد که این دانشگاه 104 مجله مورد تایید وزارتین علوم و بهداشت و 25 مجله نمایه شده بین‌المللی در web of science و اسکوپوس دارد.

افزایش رشد تولیدات علمی دانشگاه آزاد در سال‌های اخیر

امروز تولیدات علمی در دانشگاه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چراکه این تولیدات است که به دانشگاه اعتبار می‌بخشد و می‌تواند آن را به سمت موفقیت یا شکست سوق دهد. سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین درباره تولیدات علمی دانشگاه آزاداسلامی می‌گوید که «45 درصد کل تولیدات علمی دانشگاه از سال 1982 تا 2013 یعنی در 30 سال تاسیس دانشگاه آزاد بوده، این درحالی است که تولیدات این دانشگاه از سال 2013 تا 2017 یعنی در 4 سال اخیر 55 درصد شده است.»

مطمئنا رشد تولیدات دانشگاه به دلیل به بلوغ رسیدن دانشگاه، داشتن دانشجویان تحصیلات تکمیلی و رشد اعضای هیات علمی بوده است.

تولیدات دانشگاهی وقتی باارزش می‌شود که بتواند توجهات بین‌المللی را به خود جلب کند و به چیزی که قبلا درباره موضوعی به دست آمده بیافزاید. براساس گزارش‌ها؛ دانشگاه آزاد تا پایان سال 95 در پایگاه اسکوپوس 72 هزار مقاله و در پایگاه web of science پنجاه‌ویک هزار مقاله ثبت کرده است.

فعالیت 106 واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی

امروزه اقتصاد دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها جزو اولویت‌هاست و دیگر فقط درس‌خواندن در دانشگاه مطرح نیست، کارآفرینی فازغ‌التحصیلان به یک اصل مهم و ضروری در دانشگاه‌ها تبدیل شده است و اگر دانشگاهی نتواند در این زمینه اقدام مناسبی انجام دهد مورد توجه نیست. دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه نیز فعال بوده و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و اساتید این دانشگاه تا پایان سال 95 توانستند، 3 هزار و 444 طرح برون‌دانشگاهی انجام دهند. اکنون دانشگاه آزاد اسلامی 109 مرکز رشد، 105 مرکز پژوهشی، هزار و 106 واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان دارد که 82 درصد این تعداد مربوط به 4 سال اخیر است. همه اینها در حالی است که اکنون نیز 279 طرح اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه اقتصادی و سرمایه‌ای در این دانشگاه در دست اجرا است.

ساها ابتکاری پیشرفته برای ارائه خدمات آزمایشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی

برای اینکه پژوهش دانشجویان و پژوهشگران درست و علمی باشد به تجهیزات پیشرفته نیاز است. خدمات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در طرحی به نام سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد «ساها» دنبال می‌شود. در طرح ساها 6 هزار و 678 آزمایشگاه، 3هزار و 384 کارگاه و 137 هزار و 689 تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی ثبت شده است که از این تعداد 2هزار و 800 تجهیزات جزو تجهیزات پیشرفته پژوهشی محسوب می‌شوند. همچنین حدود 14 هزار خدمت آزمایشگاهی و کارگاهی در دانشگاه آزاد به پژوهشگران و دانشجویان ارائه می‌شود.

فراهم‌کردن فضای آموزشی مناسب برای تحصیل دانشجویان

دانشگاه آزاد اسلامی اکنون 20 میلیون مترمربع فضا دارد که 11 میلیون متر مربع فضای مسقف آموزشی و پژوهشی است. به این ترتیب نسبت سرانه فضا به دانشجو بیش از 7 متر مربع به ازای هر نفر است. این در حالی است که نسبت فضا به دانشجو در دیگر دانشگاه‌های کشور 5 متر مربع است. یکی از ماموریت‌های مهم حوزه عمرانی احداث شهرک‌های "شفا" است، این شهرک‌ها برای استقرار مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان احداث می‌شود. از 56 تقاضای احداث طرح شفا در 31 استان کشور به 41 طرح مجوز داده شده که 18 طرح در حال اجرا است.

بومی‌گزینی سیاست مهم دانشگاه آزاد اسلامی برای کاهش ناهنجاری‌ها

با وجود 400 واحد و مرکز دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه به دنبال بومی‌گزینی است و کمتر سیاست مهاجرت دانشجویان به نقاط مختلف کشور را دنبال می‌کند. در حال حاضر در مقطع کاردانی 96 درصد، کارشناسی و دکتری حرفه‌ای 91 درصد، کارشناسی ارشد 72 درصد و دکتری تخصصی 50 درصد بومی‌گزینی از سوی دانشگاه آزاد عملیاتی شده است.

علت مهاجرت‌ها هم البته یا تمایل خود دانشجویان است یا علاقه‌مندی به رشته‌های خاصی است که تامین هیات علمی در آن رشته‌ها دشوار است. دانشجویانی که تمایل به مهاجرت به نقاطی غیر از محل سکونت خود دارند باید بدانند که 27 هزار ظرفیت خوابگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و هیچ دانشجوی متقاضی در دانشگاه آزاد نیست که خوابگاه نداشته باشد با این وجود صد در صد تقاضاهای خوابگاه در دانشگاه آزاد اسلامی تامین می‌شود.

درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی

یکی از گروه‌های مهم برای دانشگاه‌ آزاد اسلامی گروه علوم تجربی و رشته‌های پزشکی است، به دلیل همین اهمیت، معاونت علوم پزشکی در این دانشگاه ماموریت‌های این حوزه را دنبال می‌کند. براساس گزارش‌ علمکرد این حوزه 29 مرکز تحقیقاتی، 50 دفتر توسعه آموزش پزشکی، 50 مرکز مهارت‌های بالینی مشغول به فعالیت هستند. همچنین 70 هزار دانشجو در رشته‌های علوم پزشکی تحصیل می‌کنند و 2هزار هیات علمی تمام‌وقت و نیمه‌وقت در حوزه پزشکی به دانشجویان خدمت علمی ارائه می‌دهند.

دانشگاه آزاد اسلامی 15 بیمارستان و هزار و 800 تخت بیمارستانی، 65 کلینیک سلامت در قالب طرح دانشگاه سالم در واحدهای دانشگاهی دارد و 7 بیمارستان دانشگاه رتبه اعتبار‌بخشی ملی کسب کرده است. دانشگاه آزاد مجوز برگزاری امتحانات جامع علوم پایه و پیش کارورزی دانشجویان پزشکی را از وزارت بهداشت دریافت کرده است. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی در 8 دوره المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور بیشترین مدال‌ها را در رده‌های طلا، نقره و برنز کسب کرده‌اند.

ساخت 50 یادمان شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد با تاکید بر اسلامی‌بودن و اسلامی‌شدن شکل گرفته است، بنابراین حوزه فرهنگ اسلامی و ایرانی در این دانشگاه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که دنبال می‌شود. براساس تازه‌ترین آمارها دانشگاه آزاد اسلامی 130 مسجد، 50 یادمان شهدای گمنام، 700 نشریه دانشجویی، 1800 کانون فرهنگی، ادبی، هنری و قرآن و عترت دارد. بیش از 2 هزار و 500 نفر از مفاخر کشور در این دانشگاه شناسایی شده‌اند و قرار است کار علمی و فرهنگی در این زمینه صورت گیرد. همچنین سند راهبردی گسترش زبان فارسی در دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده و دروس قرائت قرآن و وصایای حضرت امام (ره) برای ترویج اخلاق و ارزش‌های انقلابی و اسلامی به صورت رایگان به همه دانشجویان در همه مقاطع ارائه می‌شود.

فعالیت گسترده فرهنگی مذهبی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه‌ آزاد اسلامی 800 هزار نفر از دانشجویان بسیج فعال را جذب کرده است و در حال حاضر 220 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر با استفاده از تحصیلات ایثارگران در مجموعه خود جای داده است؛ با این حساب 14 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از خانواده‌های شاهد و ایثارگر هستند. دانشگاه آزاد 70 درصد کل دانشجویان کشور در حوزه ایثار و شهادت را جذب کرده است. اما یکی از مهمترین و بزرگترین افتخارات این دانشگاه این است که 350 شهید تقدیم انقلاب کرده که 50 نفر از آنها شهدای مدافع حرم هستند.

حمایت کم‌نظیر دانشگاه آزاد اسلامی از دانشجویان ورزشکار

پویایی دانشجویان و دانشگاهیان یکی دیگر از اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است. این دانشگاه در لیگ‌های برتر کشور در 20 رشته ورزشی آقایان و خانم‌ها تیم حرفه‌ای دارد، این تیم‌ها در سال‌های اخیر 60 درصد مقام‌های قهرمانی را کسب کرده‌اند و 40 درصد نائب قهرمان یا مقام سوم شده‌اند، 240 هزار نفر از دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی مشارکت دارند.

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین حامیان ورزش کشور است. این دانشگاه همیشه از قهرمانان ملی، المپیک و ... حمایت کرده است و برای تحصیل آنها در چندین زمینه تسهیلات مناسبی را در نظر گرفته است.

در حوزه ورزش‌ حرفه‌ای برای دانشجویانی که در مسابقات ملی و بین‌المللی افتخارآفرینی می‌کنند تخفیف شهریه در نظر می‌گیرد. در حوزه ورزش‌های قهرمانی دانشگاه آزاد در بیش از 25 رشته هر سال جشنواره‌های مختلفی را به صورت درون واحدی، درون استانی و کشور برگزار می‌کند. در بخش ورزش همگانی نیز با توجه به برنامه‌هایی که بیشتر در واحدها برگزار می‌شود و با توجه به موقعیت استراتژیک آنها هر سال شاهد برگزاری اردوهای مختلف کوه‌پیمایی و صخره‌پیمایی و ... هستیم.

غیر از خدمات مذکور که از سوی معاونت ورزش این دانشگاه در سه بخش حرفه‌ای، قهرمانی و همگانی ارائه می‌شود، باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین باشگاه ورزشی کشور از لحاظ سخت‌افزاری برای حمایت از ورزشکاران فعالیت می‌کند. این باشگاه در 21 رشته ورزشی (10 رشته بانوان و 11 رشته آقایان) با کیفیتی مناسب امکانات مطلوب ارائه می‌کند. این باشگاه برای آمادگی بیشتر ورزشکاران و حضور آنها در لیگ‌های مختلف در بخش‌های مختلف حمایت مالی، رفاهی و تمرینی فعالیت جدی دارد.

۱۳۹۶/۵/۲۱ اطلاعات بیشتر ...


به‌ مناسبت روز خبرنگار

شروط شهدا درستی، پاکی دینداری و اخلاق است

شب گذشته ریاست دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهیدان صارمی و باغبانی دیدار و از رشادت های این دو شهید خبرنگار تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر ‌رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شب گذشته به مناسبت روز خبرنگار با خانواده‌های شهیدان صارمی و باغبانی دیدار کرد.

دکتر رهبر در این دیدار ضمن تقدیر از جایگاه رفیع شهدای انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و شهید صارمی به عنوان نماد و الگوی خبرنگاری گفت: کسانی که در این مسیر قدم برداشتند و توفیق شهادت نصیب آنها شده، شروطی دارند مانند اخلاق، درستی، پاکی و دینداری و ما اگر بخواهیم در این مسیر طی طریق کنیم باید این خصیصه‌ها را در خود تقویت نمائیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: امروز آمده‌ایم تا بگوییم شما خانواده شهدا تنها نیستید و ما در کنار شما هستیم چرا که خانواده دانشگاه آزاد اسلامی، خانواده بزرگی است که فرزند خودش را در راه آزادگی داده است و ما وظیفه داریم تا مانند اعضای یک خانواده تلاش کنیم تا اجر این عمل را به جا بیاوریم.

گفتنی است پسر شهید صارمی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی است و هادی باغبانی، شهید مستندساز مدافع حرم نیز خود دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

۱۳۹۶/۵/۲۱ اطلاعات بیشتر ...



ثبت نام رشته های بدون آزمون در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته نیمسال اول 97-96 دانشگاه آزاد اسلامی از چهارشنبه 18 مرداد 96 آغاز شد .

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش، تمامی متقاضیان ثبت نام دررشته های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می توانند ازساعت 16 امروز چهار شنبه 11 مرداد ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در مورد رشته مورد نظر، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در یک رشته / محل مورد نظر خود اقدام نمایند.

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام در سامانه این مرکز کرده اند، می بایست با تهیه یک نسخه چاپی از ثبت نام خود از روز شنبه 28 مرداد ماه به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است زمان شروع به تحصیل این دسته از متقاضیان نیمسال اول 97-96 می باشد.

داوطلبان می بایست قبل از ثبت نام در مورد رشته و یا واحد دانشگاهی مورد علاقه خود دقت لازم را به عمل آورند زیرا امکان ویرایش اطلاعات پس از ثبت نام قطعی وجود ندارد . داوطلبان در صورت تمایل می توانند با تهیه مجدد کارت اعتباری نسبت به ثبت نام در رشته و یا محل جدید اقدام نمایند.

 

۱۳۹۶/۵/۲۱ اطلاعات بیشتر ...


طبق بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد قسمت اداری دانشگاه از تاریخ 96/05/14 تا تاریخ 96/05/25 تعطیل می باشد

×کلیه کلاسها طبق برنامه برگزار می گردد

۱۳۹۶/۵/۱۴ اطلاعات بیشتر ...


دویست و بیستمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع بررسی چگونگی چابک سازی ساختار تشکیلاتی دانشگاه و کاهش هزینه ها به ریاست دکتر فرهاد رهبر و با حضور اعضا صبح امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در ابتدای این جلسه ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) ،گفت: تحول در ساختار اداری دانشگاه باید به گونه ای باشد که هم فرآیندها تسهیل یابد و هم رضایت مخاطبان ما اعم از دانشجویان، محققان و پژوهشگران فراهم شود.
وی هدف از تغییر چارت دانشگاه آزاد اسلامی را کاهش هزینه های مازاد، چابک سازی ساختار تشکیلاتی و تزریق کارآمدی به سیستم عنوان کرد و افزود: تحول و چابک سازی باید از حوزه ستادی و سطوح مدیریتی و از بالا به پایین صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه تعدیل ساختار هیچ گاه به معنی تعدیل نیروی انسانی نیست، ‌گفت: برنامه ما این است که با آینده نگری و با توجه به نیازهای دانشگاه و شرح وظایف ،ساختار ستاد مرکزی سبک تر و چابک تر شده و در همین راستا نیروی انسانی از آموزش ها و مهارت های لازم برخوردار شود به طوریکه بتوانیم در جهت ارتقای سطح کیفی افراد کوشا باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر رعایت استانداردهای نیروی انسانی در حوزه صف و ستاد، گفت: تعدیل در ساختار دانشگاه به معنی حذف نیروی انسانی نیست و ما باید با حفظ نیروهای موجود، برای دستیابی به اهداف کلان دانشگاه در جهت ایجاد درآمدهای غیر شهریه ای و استفاده حداکثری از منابع و امکانات گام برداریم.
وی با بیان اینکه تعدیل در ساختار دانشگاه از بالا به پایین خواهد بود، گفت: با آی‌تی بیس کردن امور، کاهش هزینه ها، تغییر چارت و دورکاری می توان از نیروهای مازاد در سایر بخش های موردنیاز دانشگاه استفاده کرد.
دکتر رهبر در ادامه خواستار ایجاد سیستم اطلاعاتی جامع و یکپارچه از کلیه معاونت های پژوهشی، آموزشی، دانشجوی، اداری و مالی در سطوح واحدها و مراکز دانشگاهی شد و گفت: انتظار ما این است که این آمار و اطلاعات به قدری کامل و جامع و به روز باشد که حوزه ستادی تنها نقش نظارتی بر امور را داشته باشد.

تسریع در پاسخگویی به مخاطبان
دکتر رهبر با تاکید بر اهتمام ویژه بر تسریع در پاسخگویی به مخاطبان، گفت: کاری که به هر اداره کل یا معاونت ارجاع می شود نباید بیشتر از 24 ساعت در سیستم بماند مگر در مواردی که نیاز به بررسی بیشتر باشد.
وی بر نظم و حضور مدیران و کارکنان در محل کار به ویژه در ساعات اوج مراجعه ارباب رجوع تاکید کرد.
در ادامه این جلسه دکتر رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه تشکیلات دانشگاه با سیاست مدیریت هزینه ها سازگار نیست، گفت: در مدیریت جدید کاهش بروکراسی و چابک سازی در دستورکار قرار گرفت و مجموعه ای از اصول ناظر تدوین شود.
همچنین دکتر مرتضی احسانی معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارشی از وضعیت نیروی انسانی موجود دانشگاه، بر ضرورت تغییر فرایندها، شاخص های واقعی جذب نیروی انسانی و استفاده بهینه از کارکنان و ارتقای سطح کیفی آنان اشاره کرد.
در ادامه این جلسه، مقرر شد کمیته ای متشکل از اعضای هیات رئیسه دانشگاه در مورد تعدیل ساختار دانشگاه و شکل گیری تاپ چارت جدید بحث و تبادل نظر کند و پس از آن در اولین کمیسیون دائمی هیات امنا مطرح شود

۱۳۹۶/۵/۸ اطلاعات بیشتر ...


دکتر ولایتی رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مراسمی پس از امضای حکم انتصاب دکتر فرهاد رهبر ،وی را به سمت رییس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این مراسم که صبح امروز با حضور اعضای شورای دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در دفتر ریاست هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، دکتر ولایتی پس از تقدیم حکم دکتر رهبر ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان اظهار داشت: امیدوارم دکتر رهبر بتواند دانشگاه آزاد اسلامی را متناسب با اهداف بنیانگذاران دانشگاه، انقلاب اسلامی، منویات رهبر معظم انقلاب و همچنین مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که نقش به سزایی در شکل گیری دانشگاه و دفاع از حریم و کیان آن داشته است ، مدیریت کند.
وی ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه مهمی در حوزه آموزش عالی کسب کرده که امیدوارم با مدیریت دکتر رهبر این دانشگاه در هماهنگی کامل با دولت، در جهت تحقق اهداف دانشگاه ، سیاست ها و راهبردهای مقام معظم رهبری و تصمیم های هیات امنا به فعالیت خود ادامه دهد.

۱۳۹۶/۵/۸ اطلاعات بیشتر ...


مراسم معارفه دکتر امیررضا شاهانی سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور دکتر رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مدیران آموزشی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رهایی در این جلسه با تاکید بر اینکه امروز محور اصلی فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی بخش آموزش است، گفت: در حال حاضر و در شرایط فعلی، بار اصلی فعالیت‌های دانشگاه بر عهده بخش آموزش است و چون آموزش در ارتباط مستقیم با دانشجویان است، بنابراین دروازه ورود دانشجویان به دانشگاه آزاد اسلامی، مرکز سنجش و پذیرش محسوب می‌شود که جایگاه بسیار مهمی دارد.
دکتر رهایی با بیان اینکه در مرکز سنجش و پذیرش، نظم خوبی حکمفرماست و باید سیاست‌های جدیدی برای گسترش فعالیت‌های این مرکز صورت گیرد، گفت: ازجمله سیاست گذاری‌های جدید می‌تواند تنوع بخشی و شناخت فرصت‌ها در مسیر جذب دانشجو باشد که در این صورت قدم‌های بزرگی در مرکز سنجش و پذیرش برداشته خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر به طور طبیعی محدودیت‌هایی در جامعه برای جذب دانشجو وجود دارد، اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل کاهش هرم سنی و دلایل دیگر، درخواست ورود به دانشگاه در تمامی مقاطع تقلیل پیدا کرده و ما در این شرایط نیاز داریم تا با ارزیابی فرصت‌ها ، در یک همکاری جمعی و با نظارت با برنامه ریزی و جذب هیات علمی، از فرصت‌ها استفاده کنیم.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه می‌تواند تحلیل‌های آماری از میزان استقبال دانشجویان از رشته‌ها و مباحث دیگر ارائه دهد و دانشگاه براساس این تحلیل‌ها می‌تواند در راستای گسترش یا تجمیع برخی رشته‌ها که مورد استقبال دانشجویان نیست، یا در ابعاد دیگر در بخش آموزش دانشگاه استفاده کند.
وی با تاکید بر اینکه امروز در بحث آموزش عالی ظرفیت‌ها محدود و رقابت‌ها سنگین است، گفت: ما نمی توانیم در این رقابت سنگین به روش گذشته حرکت کنیم. امروز باید با شناسایی فرصت‌ها و انجام مطالعات و برنامه ریزی‌های دقیق راهکارهای جدیدی برای ارتقای آموزش دانشگاه به کار ببریم.
دکتر رهایی با بیان اینکه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه، دارای تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خوبی است، گفت: این امکانات در عین اینکه باید ارتقا داده شوند، می‌توانند با کمک به بخش‌های دیگر دانشگاه شرایط استفاده بهتر از امکانات را فراهم کند.
وی در ادامه با اشاره به سوابق علمی و آموزشی دکتر شاهانی سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایشان یکی از اساتید باسابقه در امر آموزش عالی و استاد تمام رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه خواجه نصیر است. دکتر شاهانی مسئولیت‌های فراوانی در زمینه‌های مختلف آموزشی در دانشگاه‌ها داشته است.
رهایی، ابراز امیدواری کرد: حضور دکتر شاهانی برای مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مایه خیر و برکت باشد و همه با استفاده از تجربیات جمعی در این مرکز برای ارتقای کیفیت مباحث آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تلاش کنند.
موضوع امانتداری در مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه حائز اهمیت است
دکتر امیررضا شاهانی نیز در این مراسم ضمن اشاره به ترجمه آیاتی از سوره بقره گفت: در کشور اسلامی ایران که حکومت آن برمبنای تشیع آل محمد (ص) پایه گذاری شده است، جهت گیری‌ها باید براساس ایمان باشد. اگر می‌خواهیم دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی امام زمانی باشد، راهش این است که در همه زمینه‌ها بهترین باشیم.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید به جایگاهی برسد که دانشجویان هنگام انتخاب ، این دانشگاه را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در نظر بگیرند که این موضوع نیازمند یک کار جمعی مضاعف است و با برنامه ریزی باید انجام شود.
دکتر شاهانی با بیان اینکه ایده‌هایی در مرکز سنجش و پذیرش داریم که می‌تواند مجموعه را به بهره وری بهتر برساند، گفت: ‌این ایده‌ها همچنین در پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف نیز تاثیرگذار است و ما باید برنامه ای برای ارتقای این موضوع انجام دهیم.
وی با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات مهم در مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه، موضوع امانتداری است، ‌گفت: از آنجا که در این مرکز اطلاعات دانشجویان نگهداری می‌شود، بنابراین باید از این اطلاعات به شکل والایی محافظت شود.
وی افزود: مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه باید در زمینه پذیرش دانشجویان برنامه‌های کاربردی داشته باشد و سعی کند در مصاحبه‌ها کسانی که صلاحیت بیشتری دارند، وارد دانشگاه شوند و عدالت آموزشی رعایت شود.

در حکم دکتر علیرضا رهایی خطاب به دکتر شاهانی آمده است:

با سلام

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجربه ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان "سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه" منصوب می‌شوید. امید است با ارزیابی ظرفیت‌ها و سوابق موجود، برنامه‌ریزی دقیقی در جهت بالابردن کیفیت، دقت و سرعت ارائه خدمات اقدام فرمایید. توفیق شما را در جهت خدمت به نظام دانشگاه از خداوند متعال خواستاریم.

۱۳۹۶/۵/۸ اطلاعات بیشتر ...


معاونت مالی اداری دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه جزئیات تعطیلات تابستانی مردادماه 96 دانشگاه آزاد اسلامی را به معاونان، مدیران کل سازمان مرکزی، روسای واحدهای مستقل و مراکز استان، مراکز آموزشی و سازمان سما ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این بخشنامه آمده است:

با عنایت به درخواست روسای استان ها و پیرو بخشنامه شماره 25234/50 مورخ 31/4/96 و در راستای هماهنگی با واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه، به استناد مصوبه دویست و بیستمین جلسه مورخ 4/5/96 هیات رئیسه دانشگاه مقرر شد حوزه ها و ادارات سازمان مرکزی و همچنین سازمان سما دانشگاه به نحوی برنامه ریزی کنند تا در ایام تعطیلات تعیین شده برای سازمان مرکزی از تاریخ 14/5/96 لغایت 25/5/96 ضمن بهره مندی کارکنان از تعطیلات نوبت دوم تابستانی، با توجه به ماهیت ذاتی وظیفه شان در صورت ضرورت پاسخگوی امور مربوط به واحدها و مراکز آموزشی و مراجعین نیز باشند.

بر اساس بندهای این بخشنامه در ایام تعطیلات تابستانی حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی سازمان مرکزی درخصوص انجام امور نقل و انتقال اعضای هیات علمی و تصویب رشته های دانشگاه و حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی سازمان مرکزی درخصوص انجام نقل و انتقال دانشجویی، خروج از کشور دانشجویان و صدور مدارک فارغ التحصیلی دانشجویان و همچنین دفتر معاونت و دبیرخانه حوزه دانشجویی و فرهنگی فعال هستند.

همچنین حوزه معاونت اداری و مالی سازمان مرکزی و دفتر معاونت درخصوص انجام امور ضروری مالی، اداری، پشتیبانی و خدماتی؛ حوزه معاونت عمران سازمان مرکزی درخصوص امور نگهداری و تاسیساتی؛ حوزه معاونت پژوهشی و فناوری سازمان مرکزی درخصوص ارائه خدمات فناوری و اطلاعات؛ مرکز سنجش و پذیرش درخصوص امور آزمون زبان EPT و پذیرش دانشجو و انجام امور ضروری؛ سازمان مرکزی سما در حد رسیدگی به امور مراجعین و حوزه معاونت علوم پزشکی درخصوص کمیسیون موارد خاص پزشکی فعال هستند.

در این بخشنامه تاکید شده تمامی معاونت ها، روسای مراکز و مدیران کل سازمان مرکزی لیست کارکنان را به همراه جدول زمان بندی حضور آنها به معاونت اداری و مالی دانشگاه اعلام کنند.

بر اساس این بخشنامه با عنایت به حضور موسسه حسابرسی مفید راهبر در دانشگاه و سایر موسسه های حسابرسی که به استان ها معرفی شده و یا می شوند، لازم است واحدها و مراکز آموزشی که طی ایام تعطیلات این موسسه در آن واحد مستقر هستند، ضمن در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات موردنیاز به نحوی برنامه ریزی کنند تا در روند فعالیت موسسه های مذکور خللی ایجاد نشود.

لازم به ذکر است برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که روند برنامه های دانشگاه و ارتباط با سایر ادارات و ارگان ها (دولتی و غیردولتی) به نحو احسن صورت پذیرد.

۱۳۹۶/۵/۸ اطلاعات بیشتر ...


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دویست و یازدهمین جلسه هیأت رئیسه، از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور پر شور و گسترده در بیست و هشتمین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه دکتر علی‌محمد نوریان با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان وضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ، بر ضرورت غنیمت شمردن ساعات و لحظات این ماه در جهت خودسازی و تهذیب نفس تأکید کرد و گفت: باید از فرصت گرانبهایی که خداوند به واسطه‌ این ماه در اختیار ما قرار داده است، به منظور تقرّب و نزدیکی هر چه بیشتر به خالق یکتا استفاده کنیم.

وی با اشاره به وقوع قیام تاریخی و خونین 15 خرداد در اعتراض به دستگیری امام راحل و ارتحال ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی در این ماه، گفت: نباید از درسهای واقعه 15 خرداد 42 غافل شویم، قیامی که به خاطر روشنگری‌های امام راحل از رژیم شاه به وقوع پیوست.

دکتر نوریان با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با دعوت از تک تک خانواده بزرگ و منسجم دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور یکپارچه و پرشور خود در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)، اظهار داشت: حضور در مراسم و تجدید میثاق با آرمان های آن عزیز سفر کرده، گامی در جهت اقتدار و عزت ایران اسلامی است.

در ادامه این جلسه، در راستای ارتقا کیفیت و یکپارچه سازی برنامه ­ها و استراتژی­ های دانشگاه، برنامه راهبردی حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، عمرانی، دانشجویی، فرهنگی، پزشکی، ورزشی و ... که مصوب شورای دانشگاه آزاد اسلامی است مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با توجه به اسناد بالادستی ، نقشه جامع کشور و استراتژی­ها 9 گانه مدیریت جدید دانشگاه مورد بازنگری قرار گیرد.

۱۳۹۶/۳/۱۰ اطلاعات بیشتر ...


 

امام جمعه محترم شهر دیلم در خطبه های نماز جمعه مورخ 25/1/96 در خصوص اهتمام مسؤلین در حوزه فرهنگی بویژه امر اعتکاف تأکید نمودند و در ادامه با سخنانی اهمیت اعتکاف و اجرایی نمودن آن در همه اقشار بویژه جوانان را خواستار شدن و ضمن انتقاد از قصور بعضی از دستگاههای اجرایی، عملکرد دانشگاه آزاد دیلم را مورد تمجید و تقدیر قرار دادند

۱۳۹۶/۲/۱ اطلاعات بیشتر ...


تاریخ تحویل درس سمینار تحقیق دکتر پور رشیدی حداکثرتا تاریخ 96/01/15 می باشد

۱۳۹۵/۱۲/۱۹ اطلاعات بیشتر ...



کرسی آزاد اندیشی با موضوع : شباهت ها و تفاوت های انقلاب اسلامی با انقلاب های بزرگ دنیا با حضور هیأت رئیسه و اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم به مناسبت دهه فجر 95

   

۱۳۹۵/۱۱/۲۱ اطلاعات بیشتر ...


به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی رسانده می شود هرگونه انتخاب واحد در ترم جاری منوط به تسویه حساب مالی است. ضمنا یادآوری میشود حداکثر زمان انجام انتخاب واحد طبق تقویم آموزشی خواهد بود. لذا مجددا تاکید می شود دانشجویان گرامی در مهلت تعیین شده نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند، در غیر اینصورت امکان انجام انتخاب واحد پس از زمان تعیین شده امکان پذیر نخواهد بود.

۱۳۹۵/۱۱/۱۲ اطلاعات بیشتر ...


به اطلاع دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت (کلیه گرایش ها) و حسابداری میرساند هفته آینده در تاریخ های اعلام شده جلسه ای جهت هماهنگی و راهنمای موضوعات پیشنهادی و نحوی نوشتن پروپوزال برگزار می گردد.
حضور دانشجویان در تاریخ اعلام شده الزامی می باشد. در صورت عدم حضور عواقب بعدی به عهده دانشجو می باشد.

 • تاریخ 10/11/95 مدیریت بازرگانی و مدیریت دولتی گرایش سیستم های اطلاعاتی
 • تاریخ 11/11/95 مدیریت دولتی گرایش مالیه و بودجه عمومی
 • تاریخ 12/11/95 حسابداری

 

از ساعت 9 تا 2 بعد از ظهر

۱۳۹۵/۱۱/۵ اطلاعات بیشتر ...



ضمن عرض تسلیت مجدد در گذشت حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی (رحمه اله علیه) لذا بدینوسیله تاریخ های برگزاری مجدد امتحانات روزهای 20 و 21 و 22 دی ماه به شرح ذیل اعلام میگردد، شایان ذکر است ساعت برگزاری امتحانات لغو شده بر اساس ساعت اعلامی در برنامه اولیه می باشد.


1- امتحانات روز دوشنبه 20/10/95 در روز شنبه 02/11/95 برگزار می گردد.


2- امتحانات روز سه شنبه 21/10/95 در روز یکشنبه 03/11/95 برگزار می گردد.


3- امتحانات روز چهارشنبه 22/10/95 در روز دوشنبه 04/11/95 برگزار می گردد.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ اطلاعات بیشتر ...


فوری: امتحانات چهارشنبه دانشگاه آزاد نیز لغو شد

⚫️دکتر حسین زاده لطفی اعلام کرد:
لغو و برنامه ریزی مجدد برای برگزاری امتحان های لغو شده دانشگاه آزاد اسلامی
دکتر حسین زاده لطفی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس محترم هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: امتحانات پایان نیمسال اول سال تحصیلی 96-95 در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه مورخ بیستم، بیست و یکم و بیست و دوم دی ماه 1395 در تمام واحدها، مراکز و آموزشکده های سما لغو می باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حسین زاده لطفی با بیان اینکه تمام امتحانات از 23 دی ماه به بعد مطابق برنامه ریزی انجام شده برگزار می شود، اظهارکرد: تمام واحدها، مراکز آموزشی، آموزشکده ها و مدارس سما باید امتحانات لغو شده این سه روز را پس از اتمام امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی 96-95 با اطلاع رسانی قبلی به دانشجویان برگزار کنند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ابلاغ این بخشنامه، خاطرنشان کرد: مسئول اجرای این بخشنامه به عهده روسای واحدها، مراکز آموزشی و آموزشکده های سمای دانشگاه آزاد اسلامی است.

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ اطلاعات بیشتر ...


پیام تسلیت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت ارتحال جانگداز آیت الله هاشمی رفسنجانی(قدّس الله نفسه الزکیه)

 


بسم الله الرحمن الرحیم


یَآ أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِى إِلَى‏ رَبِّکَ رَاضِیَةً مَّرْضِیَّةً فَادْخُلِى فِى عِبَادِى وَادْخُلِى جَنَّتِى‏

مجاهد نستوه، اسطوره پایداری بر کلمه حق، یار دیرین امام و رهبری و بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ( قدّس الله نفسه الزکیه) به ملکوت اعلی پیوست.


اینجانب این ضایعه بزرگ و مصیبت عظیم و ثلمه جبران ناپذیر را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، همسر مکرمه، فرزندان و بیت معزز و معظم ایشان، جامعه بزرگ روحانیت، مردم شریف ایران و به خصوص خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی که در سوگ پدر معنوی خود نشسته است تسلیت و تعزیت عرض می کنم.
تاریخ، پژواک ندای حق طلبی و یک عمر مبارزه مخلصانه ایشان در مسیر حق و عدالت را هرگز از یاد نخواهد برد .
بی شک نام بلند این شخصیت جهانی و کم نظیر در دوران معاصر بر تارک تاریخ پر افتخار ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چون ستاره ای تابناک در کنار نام شهدا و امام شهدا و بزرگانی چون امیر کبیر خواهد درخشید.
کارنامه درخشان ایشان در تمام مبارزات قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی، فرماندهی شجاعانه دفاع مقدس، و سهم ایشان در مدیریت مدبرانه  نظام جمهوری اسلامی ایران در سنگرهای ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ذخیره صالحه ای برای علو درجات این رادمرد بزرگ خواهد بود.
حمید میرزاده
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ اطلاعات بیشتر ...


⚫️ انا لله و انا الیه راجعون ⚫️
ضمن عرض تسلیت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رحمت الله تعالی علیه به اطلاع مي رساند کلیه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای دوشنبه و سه شنبه مورخ 20 و 21 دیماه تعطیل اعلام می شود و امتحانات روزهای دوشنبه و سه شنبه به ترتیب در روزهای شنبه و  یکشنبه مورخ دوم و سوم بهمن ماه برگزار می گردد.
روابط  عمومي دانشگاه آزاد اسلامي

 

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ اطلاعات بیشتر ...


برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای حوزه دانشجویی و فرهنگی

 

دانشجویان می توانند آثار خود را به دفتر فرهنگی واحد تحویل دهند

مهلت تحویل: 23 آذر 95

زمان برگزاری نمایشگاه: 27 لغایت 30 آذر ماه 95

 

۱۳۹۵/۹/۲۲ اطلاعات بیشتر ...


 

افتتاح اتاق مدیران گروه های آموزشی و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم با حضور فرماندار و ریاست شورای شهر و مسئولین شهرستان .

 

 
   
   

 

۱۳۹۵/۹/۲۱ اطلاعات بیشتر ...


 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا با حضور مسئولین و کارکنان سازمان ها و نهادهای دولتی و مؤسسات آموزشی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم در محل گلزار شهدای شهرستان

 

   
 
   

 

۱۳۹۵/۹/۲۱ اطلاعات بیشتر ...


 

 

 

دانشجویان می توانند سوالات مسابقه کتاب "انسان کامل" را از لینک زیر دریافت کنند
دانشجویان لطفا پاسخ سوالات را تا تاریخ 13/09/95 به معاونت پژوهشی واحد تحویل نمایند 

 

 

 

۱۳۹۵/۹/۶ اطلاعات بیشتر ...


 

 نشست صمیمانه جناب آقای دکتر قیصری دبیرمحترم هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با هیأت رئیسه، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم

 

 

 

۱۳۹۵/۸/۱۷ اطلاعات بیشتر ...


 

 

برگزاری مراسم دمام زنی و سینه زنی سنتی در مسجد حضرت حجت ابن الحسن العسکری(عج) دانشگاه آزاد اسلامی بندر دیلم با حضور هیأت رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان

 

 

۱۳۹۵/۸/۱۷ اطلاعات بیشتر ...


   

 

برگزاری مراسم زیارت عاشورا و مراسم مداحی و سینه زنی در ماه محرم به روایت تصویر

     
     
     
     
     
     
     
     

۱۳۹۵/۸/۱۵ اطلاعات بیشتر ...


اطلاعیه
قابل توجه دانشجویان رشته کارشناسی ارشد حسابداری
با توجه به برخی تغییرات در برنامه ریزی درسی خواهشمند است به فایل
انتخاب واحد خود مراجعه نموده تا از تغییرات اطلاع یابند.
آموزش واحد

۱۳۹۵/۷/۲۸ اطلاعات بیشتر ...


هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی زمانی نیست؛ گنجینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عظیمی است که تا مدتهای طولانی ملت ما میتواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری کند.(مقام معظم رهبری)

 

     

۱۳۹۵/۷/۱۶ اطلاعات بیشتر ...


دانشجویان رشته عمران می توانند فرم های مورد نیاز برای پروژه های خود را از لینک های زیر دریافت نمایند

 

 

تعریف پروژه راه تعریف پروژه راه
فرم ارزیابی پروژه ارزیابی پروژه
فرم مشخصات پروژه مشخصات پروژه

 

۱۳۹۵/۶/۲۲ اطلاعات بیشتر ...


به منظور بهره‌برداری از حداکثر توان واحدهای دانشگاهی در توسعه امکانات و منابع مالی در چارچوب مقررات و ضوابط دانشگاه و نیز با هدف اثربخشی در جامعه، محیط علمی و صنعتی شهرستان و استان و رشد اقتصاد دانش محور، گروه متنوع سازی منابع درآمدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم تشکیل شده است.

۱۳۹۵/۴/۱۱ اطلاعات بیشتر ...


به اطلاع دانشجویان گرامی رسانده می شود بنیاد ملی نخبگان در نظر دارد به دانشجویان مستعد فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و فناوری در قالب تسهیلات مادی و بصورت رقابتی جوایزی اهدا نماید. دانشجویان گرامی می توانند با مراجعه به آدرس .....

 

۱۳۹۵/۴/۹ اطلاعات بیشتر ...