یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
گالری تصاویر
اطلاعیه ها
اخبار سایت

تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور برای خدمت رسانی و کمک به هموطنان سیل زده و همچنین اسکان و پذیرایی از مسافران اعلام آمادگی کردند.فعالیت کیفی دانشگاه‌ها در گام دوم انقلاب باید افزایش پیدا کند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور برای خدمت‌رسانی و کمک به هموطنان سیل‌زده و همچنین اسکان و پذیرایی از مسافران اعلام آمادگی کردند. بخشی از منابع مالی دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان صرف کمک به سیل‌زدگان می‌شود.

حجت الاسلام سید علی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: براساس مجوز هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بخشی از منابع مالی دانشگاه آزاد برای کمک به سیل‌زدگان هزینه می‌شود.

طاهری در خصوص عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به سیل‌زدگان آق‌قلا و کاهش تلفات جانی و مالی مردم این شهرستان گفت: از ابتدای وقوع این حادثه تلخ اطلاع‌رسانی‌هایی به کارکنان و اعضای هیأت علمی صورت گرفت تا کمک‌های‌شان را برای یاری مردم سیل‌زده ارسال کنند که البته کمکهای خوبی هم ارسال شد؛ به‌طور میانگین روزانه و در هر وعده غذایی ۳۰۰ پرس غذای گرم به همراه مقادیر زیادی کنسرو و آب معدنی بین سیل‌زدگان توزیع می‌شود که این کمک‌رسانی تا زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: خوشبختانه با نظر مساعد هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانیم با استفاده از بخشی از منابع مالی دانشگاه آزاد اقلام ضروری بهداشتی، پوشاک و لوازم اولیه استحمام را برای مردم فراهم کنیم.

طاهری اطمینان خاطر داد که دانشگاه آزاد اسلامی تا زمانی که شرایط مردم منطقه مساعد نشود با کمک‌های خود در کنار مردم سیل‌زده آق‌قلا خواهد ماند.

دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با تمام توان در خدمت مردم است

عبدالله خالصی‌دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با ابراز تأسف از حوادث تلخ اتفاق افتاده برای هموطنان عزیز در سایر استان‌های کشور به بیان اقدامات انجام‌شده در پذیرش و اسکان مسافران در راه مانده پرداخت و اظهار کرد: بارش‌های شدید شب گذشته در استان سمنان و انسداد راه‌های مواصلاتی این استان به تهران و مشهد باعث شد تا امکانات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هم در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی در خدمت هموطنان عزیز قرار گیرند.

وی تصریح کرد: شب گذشته که شاهراه بین‌المللی تهران مشهد تحت تأثیر شرایط جوی مسدود بود، هموطنان بسیاری با مراجعه به واحدهای استان از جمله گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود از امکانات این دانشگاه در سطح استان بهره‌مند شدند.

خالصی‌دوست با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان اظهار کرد: با شدت یافتن بارش‌ها و انسداد مسیرهای مواصلاتی استان، این واحد دانشگاهی با هماهنگی فرمانداری سمنان و ستاد مدیریت بحران، با پذیرش و اسکان بیش از ۳۲۰ نفر از هموطنان گرانقدر، تلاش کرده میزبان شایسته برای میهمانان از سایر نقاط کشور باشد.

وی مهمانسرای فرهیختگان، مسجد فاطمه الزهرا(س) و خوابگاه مجموعه ورزشی آزادگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان را از ظرفیت‌های مناسب برای اسکان و خدمات‌دهی به مسافران درگیر سیل و بارندگی‌های اخیر عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مردمی، متعلق به مردم و در خدمت مردم است؛ بنابراین وظیفه خود می‌دانیم در شرایط ویژه اجتماعی مانند همیشه در کنار مردم عزیز بوده و با آغوش باز امکانات این دانشگاه را در اختیار هموطنان قرار دهیم.

اختصاص یک روز حقوق دانشگاهیان علی‌آبادکتول به سیل‌زدگان

سید حسن سیدرضایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول گفت: مقرر شده است تا دانشگاهیان یک روز از حقوق فروردین خود را به بازسازی مناطق سیل‌زده در استان گلستان اختصاص دهند.

سیدرضایی با اشاره به تشکیل کمیته بحران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول اظهار داشت: از همان ساعات نخست برای مقابله با بحران سیل در استان گلستان کمیته بحران این واحد دانشگاهی با هدف یاری به آسیب‌دیدگان تشکیل شد.

وی افزود: اعزام گروه‌های جهادی و امدادگر به مناطق سیل‌زده، حضور اعضای انجمن پرستاری و کانون خیریه حضرت زینب (س) دانشکده علوم پزشکی، تهیه و توزیع لوازم بهداشتی و مایحتاج اولیه اعم از آب معدنی و کنسرو برای سیل‌زدگان، تهیه و توزیع اسباب‌بازی برای کودکان سیل‌زده و شناسایی و کسب خبر سلامتی دانشجویان ساکن در مناطق آسیب‌دیده از جمله اقدامات انجام‌شده در این زمینه بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول افزود: با توجه به نامساعد بودن وضعیت جوی با هماهنگی ستاد بحران استان برای اسکان موقت هموطنان و مسافران عزیز در راه مانده در مهمانسرا و سالن‌های ورزشی این واحد دانشگاهی اعلام آمادگی کردیم تا در مواقع ضروری با این ستاد همکاری داشته باشیم.

سید رضایی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات انجام‌شده راه‌اندازی پویش #هم_استانی_تنها_نیستی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول است که مقرر شده دانشگاهیان یک روز از حقوق خود را برای بازسازی مناطق سیل‌زده در استان گلستان اختصاص دهند.

دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به یاری سیل‌زدگان می‌رود

علیرضا فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: این دانشگاه اهتمام ویژه‌ای در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب برای یاری به هموطنان آسیب‌دیده از سیل دارد.

فیروزفر گفت: با توجه به تأکیدات رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر کمک همه‌جانبه به سیل‌زدگان، کمیته‌ای بدین منظور در مرکز استان زنجان و سایر واحدها تشکیل شد.

وی اضافه کرد: با همکاری هلال‌احمر زنجان تعدادی از تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان از روز ۷ فروردین تا پایان تعطیلات نوروزی مسئول جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان کشور در میدان انقلاب شهر زنجان خواهند بود. فعالیت‌ها شروع‌شده و کمک‌های قابل توجهی هم جمع‌آوری شده است.

فیروزفر اضافه کرد: تشکل‌های دانشجویی امید، کانون امام حسن مجتبی (ع)، بسیج دانشجویی، بسیج کارکنان، بسیج اساتید، کانون فرهنگی نماز، کانون فرهنگی شهید آوینی، کانون مدیران جوان با هماهنگی هلال‌احمر زنجان کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم را جمع‌آوری خواهند کرد.

وی با بیان آمادگی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان برای کمک به سیل‌زدگان کشور اظهار کرد: یک روز از حقوق فروردین استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به‌صورت داوطلبانه به سیل‌زدگان اختصاص می‌یابد.

دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به کمک سیل‌زدگان شتافتند

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر از توزیع کمک‌های دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران بین هموطنان سیل‌زده خبر داد.

علیرضا محمودپور اظهار کرد:‌ با دستور حسین منصوریان رئیس دانشگاه آزاداسلامی مازندران کار امدادرسانی به مناطق سیل‌زده این استان و گلستان با محور تیم عملیاتی دانشگاه آزاداسلامی واحد قائم‌شهر فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: کمک‌های دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران شامل اقلام مورد نیاز هموطنان سیل‌زده از قبیل کنسرو، تن ماهی، آب معدنی، روغن و ... بین سیل زدگان توزیع شد.

امکان اسکان اضطراری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا

مسعود جعفری‌نژاد رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: به‌دلیل قرار گرفتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در مسیر اصفهان به شیراز امکان اسکان اضطراری فراهم است.

جعفری‌نژاد در بازدید از ستاد اسکان نوروزی واحدهای اصفهان، نجف‌آباد، دولت‌آباد، خمینی‌شهر، شاهین‌شهر و شهرضا گفت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در مسیر اصفهان به شیراز قرار دارد شرایط اسکان اضطراری همکاران را فراهم کرده تا مسافران بتوانند از جاذبه‌های گردشگری این شهر مذهبی تاریخی بهره ببرند.

احمد آذین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در حاشیه بازدید از خوابگاه و مهمانسرای واحد اصفهان (خوراسگان) خاطرنشان کرد: با هماهنگی انجام‌شده و با توجه به مسدود بودن مسیر ورودی شیراز سمت اصفهان، همه همکارانی که در راه سفر و یا بازگشت از شیراز بوده‌اند می‌توانند در واحدهای دانشگاهی استان و به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا که در مسیر قرار دارد اسکان بگیرند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: بسیاری از همکاران دانشگاهی با توجه به پایان مدت زمان اسکان آنها در اصفهان، امروز قصد عزیمت به شهر شیراز را داشتند که با توجه به شرایط پیش آمده اسکان این عزیزان تمدید شد.

ارسال کمک دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت به سیل‌زدگان گلستانی

آذر اسکندری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: نخستین محموله کمک‌رسانی دانشگاهیان این واحد دانشگاهی به سیل‌زدگان استان گلستان تحویل هلال‌احمر مینودشت شد.

وی اظهار کرد: کمک‌های غیرنقدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت شامل چای، روغن، کنسرو بوده که برای حادثه‌دیدگان ارسال شد.

1398/01/12 بیشتر بدانید ...
تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با تأکید بر اینکه تلاش برای تبیین اندیشه‌های امام (ره) از واجبات زمان ماست، گفت: حضرت امام خمینی (ره) شخصیتی بسیار والا و از تبار پیامبران الهی و به تعبیر مقام معظم رهبری؛ یک رهبر حکیم بود. به همین منظور لازم است سیره رهبری امام (ره) برای تمام نسل‌ها تبیین شود.

وی با اشاره به نگارش کتاب «ایران بین دو انقلاب» خاطرنشان کرد: «یرواند آبراهامیان» در این کتاب آورده است بزرگ‌ترین انقلاب جهان توسط امام خمینی (ره) شکل گرفته است. این جمله بسیار عجیب است، چرا که در دنیا انقلاب‌های زیادی اتفاق افتاده، اما یک متفکر مطرح می‌کند که انقلاب اسلامی ایران عظیم‌ترین انقلاب دنیاست و هیچ انقلابی نتوانسته توده‌های میلیونی مردم را به صحنه بیاورد.

دکتر کلانتری ادامه داد: «احسان طبری» در کتاب «کژ راهه» مطرح می‌کند که هنوز بسیاری از زوایای انقلاب اسلامی از نگاه جهانیان پنهان است، اما خورشید برای همیشه پشت ابر نمی‌ماند و عظمت این انقلاب نیز برای جهانیان روشن خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: برای اینکه بیانیه «گام دوم انقلاب» مقام معظم رهبری تحقق پیدا کند، باید شخصیت و عظمت امام (ره) برای نسل جوان معرفی شود، چرا که وقتی وارد ابعاد زندگی امام (ره) می‌شویم، با یک شخصیت کم‌نظیر مواجه هستیم. ایشان جزو بزرگانی بودند که در حوزه‌های تخصصی کتاب‌های فراوانی تدوین کرده است.

وی با اشاره به کتاب «چهل حدیث» اثر امام خمینی (ره) در سال 1318 تصریح کرد: این کتاب بهترین کتاب اخلاق است که روش خاص خود را دارد و درمانگری فضایل اخلاقی را مطرح می‌کند. امام (ره) در حوزه‌های دیگر ازجمله اندیشه سیاسی، اصول، عرفان، فقه و... کتاب‌هایی با ارزش علمی بالا به نگارش درآوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین کلانتری با بیان اینکه نسل جوان امروز به دنبال شخصیت‌هایی مانند امام (ره) است، گفت: در این زمینه مخاطب وجود دارد و باید کار اساسی همه‌جانبه صورت گیرد. امیدوارم تفاهم‌نامه همکاری با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به عمل و تلاش منجر شود و زمینه همکاری‌های گسترده علمی را فراهم کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی عرصه وسیعی به لحاظ امکانات، تعداد دانشجو، اساتید، فضای آموزشی و کارگاهی و... دارد، اظهار داشت: از پتانسیل‌های دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان به نحو احسن استفاده کرد و این تفاهم‌نامه را به مرحله اجرا و عمل رساند.

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) یک اصل مبارک و مقدس است، ابراز امیدواری کرد انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه آزاد اسلامی زمینه این امر را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به حضور عناصر فرهنگی تحصیلکرده در رأس آن، از ظرفیت بالایی برخوردار است، گفت: امیدوارم از این ظرفیت در قالب این تفاهم‌نامه، استفاده بهینه شود و بتوانیم در راستای افزایش تولیدات علمی با محتوای آموزشی و تربیتی و ترویج منویات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، اقدامات موثری انجام دهیم.

حجت‌الاسلام صالحی تأکید کرد: باید با جدیت در راستای ترویج اندیشه‌های امام خمینی (ره) در جامعه و در بین نسل جوان حرکت کنیم.

گفتنی است تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با موضوع انجام همکاری در زمینه‌های مرتبط با تبیین و ترویج اندیشه‌های تابناک حضرت امام خمینی(ره) در دانشگاه‌ها و به طور ویژه دانشگاه آزاد اسلامی، با استفاده از ظرفیت‌های محتوایی و عملکردی مرتبط در برنامه‌های درسی در کلیه رشته‌های آموزشی دانشگاه به طور ویژه برای واحد‌های درسی «دیدگاه‌ها و وصایای امام خمینی(ره)»، منعقد شد.

1397/12/17 بیشتر بدانید ...

گزینه کمک به سیل زدگان کشور در بخش پرداخت وجوهات شرعی پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی فعال شد.

شما می‌توانید با کلیک روی عبارت مقابل وارد بخش پرداخت وجوهات شرعی پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلابشوید و از طریق بخش کمک ها و انتخاب گزینه کمک به سیل زدگان به مردم آسیب دیده کمک کنید.

گفتنی است، در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با ابراز تأسف عمیق از خسارات وارده، بر کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به امداد مردم آسیب دیده تأکید کردند.

1398/01/12 بیشتر بدانید ...
پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به سومین همایش ملی علوم زیستی در واحد دامغان قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پیام دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به سومین همایش ملی علوم زیستی که صبح امروز به میزبانی واحد دامغان آغاز به کار کرد، توسط دکتر نعمت‌الله نعمتی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان قرائت شد.

در متن پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است:

با حمد و ستایش به محضر باریتعالی و درود بر پیامبر خاتم و اهل بیت کرامش که چراغ راه بشریت‌اند

سومین همایش ملی علوم زیستی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان فرصت مغتنمی است تا محققان و پژوهشگران به تبادل آخرین دستاوردهای علمی بپردازند و مطمئناً پیگیری و تداوم اهداف همایش گامی بزرگ در راه اعتلای سرمایه‏‌های علمی و معنوی ایران خواهد بود. مسلماً برگزاری چنین همایشی در سطح ملی می‌‏تواند راهگشای مناسبی برای حل چالش‏‌ها و شناسایی استعدادها در حوزه علوم زیستی باشد.

توجه و تمرکز بر علوم زیستی از این جهت حائز اهمیت است که از یک طرف با انسان و حیات انسان و از طرف دیگر با تلاش برای شناخت بهتر طبیعت و موجودات ارتباط دارد و ارتقای دانش بشری در حوزه‏‌های مختلف همچون علوم گیاهی، علوم جانوری، سلولی، ژنتیک و... عامل تعیین‌کننده‌‏ای به جهت تأمین ضرورت‌‏های زندگی و ممارست برای جلوگیری از آسیب‏‌رسانی به طبیعت خواهد بود. بنابراین علوم زیستی امکان شناخت بهتر برای مدیریت و توجه بیشتر به مسائل مرتبط با زندگی و طبیعت را فراهم می‌‏کند.

باعث افتخار است که امروز دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه علوم زیستی هم به عنوان سرمایه‏ علمی کشور در کنار سایر محققان و پژوهشگران برتر نقش مؤثری در ارائه آخرین یافته‌های علمی ایفا می‌‏کند و می‌‏تواند در طلیعه دهه پنجم انقلاب اسلامی روشنگر افق‏‌های جدیدی در زمینه علوم زیستی باشد.

اینجانب با قدردانی از کلیه دست‌‏اندرکاران و برگزارکنندگان سومین همایش ملی علوم زیستی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، برای این عزیزان آرزوی توفیق همراه با سعادتمندی دارم و امیدوارم بیش از پیش شاهد رشد و بالندگی همه‌جانبه ایران اسلامی به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی باشیم.

عزّت، سربلندی و توفیق روزافزون همگان را از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

1397/12/17 بیشتر بدانید ...

 برگزاری مراسم زیارت عاشورا با حضور مسئولین و کارکنان سازمان ها و نهادهای دولتی و مؤسسات آموزشی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم در محل گلزار شهدای شهرستان

 

   
 
   

 

1395/09/21 بیشتر بدانید ...

 

دکتر نصیرزاده رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی در شماره امروز روزنامه فرهیختگان، به تشریح جزئیات حضور خانواده کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در اردوهای راهیان نور پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از روزنامه فرهیختگان، دکتر حسین نصیرزاده رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشت امروز روزنامه فرهیختگان، جزئیات حضور خانواده کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در اردوهای راهیان نور را تشریح کرد.

در این یادداشت آمده است:

بعد از تحولات مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی در حدود سال 1391، بحث فعال‌شدن اردوهای راهیان نور در بخش کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شد و بعد از آن همواره در مجموعه سازمان مرکزی و بعضاً در واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان تهران، کاروان‌هایی را برای بازدید از مناطق جنگی تحت‌عنوان راهیان نور ساماندهی کردیم، اما از سال گذشته به‌دنبال این بودیم که حضور برجسته و فعال‌تری در این عرصه داشته باشیم تا دانشگاه آزاد اسلامی در کنار دانشگاه‌های دولتی حضور قابل‌توجهی در این برنامه مذهبی، معنوی و گردشگری داشته باشد.

در حال حاضر با ظرفیت بسیار خوبی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، امیدواریم این برنامه با جدیت بیشتری برگزار شود تا فضای مناسب‌تری برای حضور مجموعه خانواده دانشگاه آزاد اسلامی در کنار دانشگاه‌های دولتی در این برنامه معنوی و سیاحتی ایجاد شود. امسال در مجموع حضور 400 نفر از کارمندان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به‌همراه خانواده‌هایشان را در اردوهای راهیان نور خواهیم داشت، البته به دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان به‌خصوص واحدهای خرمشهر و آبادان هم ابلاغ کرده‌ایم محل اسکان مناسبی را در اختیار این کاروان‌ها قرار دهند. به احتمال زیاد به این آمار افزوده خواهد شد و امیدواریم در سال‌های آینده حضور چشمگیرتری در این برنامه مقدس داشته باشیم.

ذکر این نکته ضروری است که در طول سال گذشته به گفته دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، حدود 13 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در این اردوها شرکت داشتند، ولی در اداره‌کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی تمرکز ما روی کارکنان و جامعه ایثارگران دانشگاه است که امیدواریم هر سال توفیقات بیشتری در خدمت به این عزیزان در این حوزه و سایر حوزه‌ها به دست آوریم.

بیان حقایق جنگ در محل جنگ

طبیعتاً در بازگویی خاطرات جنگ و بیان تئوری‌ها، ‌بخشی از حقایق دفاع مقدس بیان می‌شود که در طول سال با کارمندان بسیجی و فعالان ایثارگر دانشگاه این برنامه‌ها را داریم، اما برای اینکه این واقعیت‌ها برای نسل جدید و خانواده‌های آنها تداعی شود، نیازمند حضور در منطقه هستیم تا اثرات لازم از این اقدام حاصل شود. به همین جهت سعی‌مان بر این است که در طول سال چه در برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس و چه در بحث هفته بسیج، موضوعات مختلفی که بیان می‌شود به‌صورت یکجا در اردوهای راهیان نور با تبیین بیشتر به کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای خانواده آنها منتقل شود چون معتقدیم تاثیرات حاصل‌شده از این اقدام ماندگاری و پایداری زیادی در پی خواهد داشت. در حقیقت یکی از مهم‌ترین اهداف ما از اجرا و عملیاتی‌کردن اردوهای راهیان نور این است که در قالب این اردوها درصدد انتقال تجربیات و روحیه معنوی و البته شرایط و زمان و مکان ایام دفاع مقدس در محل وقوع این اتفاقات هستیم. به همین جهت یادمان‌ها و حضور مردم در این اردوها، خود به اندازه هزاران کتاب و فیلم در یک دیدار حضوری از منطقه در نسل جدید اثر بگذارد؛ به همین دلیل شاهد این هستیم که وقتی اعزام کاروان‌ها انجام می‌شود و مردم در منطقه حضور پیدا می‌کنند، اثرات وضعی آن قابل‌توجه است اگرچه نمی‌توانیم نافی تاثیر عرصه هنر در این زمینه باشیم.

مقام معظم رهبری فرمودند شهدای گمنام ما امامزاده‌های انقلاب و نهضت هستند. بنابراین وقتی وارد یک محل معنوی می‌شویم دل ما با معنویت گره می‌خورد و دعواهای سیاسی و جهت‌گیری‌ها را فراموش می‌کنیم؛ مکان‌های راهیان نور شاهد حضور همه اقشار از تفکرات مختلف است و احساس ایجاد تکلیف برابر شهدا را به‌صورت پررنگ ایجاد می‌کند، ازاین رو بزرگ‌ترین نعمت برای نظام جمهوری اسلامی است تا با آگاه‌سازی نسل جدید، عاملی برای وحدت ملی و دوری از جنجال‌های سیاسی باشد. مطمئناً تأثیر این اقدام در همدلی اجتماعی و برقراری ارتباط بیشتر بین نسل جنگ و انقلاب و نسل جدید تاثیر قابل‌توجهی خواهد داشت.

حضور در این اردوها باعث می‌شود به خیلی از سوالات و شبهات پیرامون جنگ و دفاع مقدس پاسخ داده شود، مثل اینکه رزمندگان چطور جنگیده‌اند و چرا جنگ اینقدر طول کشیده و سوالاتی از این دست؛ جوانان ما از نسل‌های مختلف در این یادمان‌ها و اردوها حضور پیدا می‌کنند و در شرایط مکانی این مناطق و با توجه به اینکه راویان، خودشان در دوران مقدس حضور داشته و روایت می‌کنند و فیلم‌های مستندی که در یادمان‌ها پخش می‌شود، افراد به‌صورت مستقیم منطقه و شرایط آن دوران را از نزدیک می‌بینند درنتیجه به‌صورت ناخواسته پاسخ خیلی از سوالات و شبهات احتمالی در ذهن آنها شکل می‌گیرد.

به همین دلیل تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور را به سفارش مقام معظم رهبری جدی گرفته‌ایم و معتقدیم حضور در این برنامه معنوی، حتی تاثیر بیشتری از بیان مطالب سر کلاس درس دارد، چراکه وقتی فرد در محیط قرار می‌گیرد و شرایط جانفشانی ایثارگران را از نزدیک مشاهده می‌کند و اینکه چطور چنین شهادت‌طلبی‌ها و ایثارگری‌هایی صورت گرفته، بیشترین و بهترین تاثیرات را درون خود احساس می‌کند و بعد از مراجعت از این مناطق، خود این افراد آنچه را دیده‌اند برای سایرین نقل می‌کنند و از این طریق حقایق این فرهنگ رفیع میان مردم عزیز کشورمان بیشتر اشاعه پیدا می‌کند.

1397/12/14 بیشتر بدانید ...

به منظور بهره‌برداری از حداکثر توان واحدهای دانشگاهی در توسعه امکانات و منابع مالی در چارچوب مقررات و ضوابط دانشگاه و نیز با هدف اثربخشی در جامعه، محیط علمی و صنعتی شهرستان و استان و رشد اقتصاد دانش محور، گروه متنوع سازی منابع درآمدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم تشکیل شده است.

1395/04/11 بیشتر بدانید ...

به اطلاع دانشجویان گرامی رسانده می شود بنیاد ملی نخبگان در نظر دارد به دانشجویان مستعد فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و فناوری در قالب تسهیلات مادی و بصورت رقابتی جوایزی اهدا نماید. دانشجویان گرامی می توانند با مراجعه به آدرس .....

 

1395/04/09 بیشتر بدانید ...